Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki oraz Gdańskich Spotkań Literackich „Odnalezione w tłumaczeniu” przygotowaliśmy specjalne, wideowarsztaty dla dzieci i dorosłych pasjonatów literatury i prac plastycznych. Ilustratorka Magda Kupiec pokazuje, jak stworzyć własną okładkę książki w 20 min! Dostępne są na YouTube IKM.

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na wideowarsztaty z Magdą Kupiec, ilustratorką książek. Magda pokaże, jak wykorzystując różne materiały można samemu stworzyć nową okładkę swojej ulubionej książki z bajkami! Dzieci i ich opiekunowie mogą skorzystać z 20-minutowego wideo oraz manualu w formie PDF. 

Warsztaty prowadzi Magdalena Kupiec, ilustratorka i projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W kręgu jej zainteresowań są głównie ilustracje dla prasy oraz ilustrowanie książek dla dzieci. Ostatnio zaczęła również projektować własne książki, zaczynając od składu, a kończąc na ilustracjach. Czerpie inspiracje z drzeworytów japońskich oraz z popkultury końca XX wieku. W swoich pracach stawia na mocne, kontrastowe kolory, zgeometryzowaną formę oraz tekstury. 

Powiązane projekty