W maju i czerwcu Instytut Kultury Miejskiej, w ramach projektu historii kobiet Metropolitanka, zrealizował trzy podcasty dotyczące ważnych dla Pomorza kobiet, które swoją pracą i pasjami przekraczały stereotypy płciowe. W poniedziałek 21 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy do Instytutu Kultury Miejskiej oraz na kanał YouTube IKM na dyskusję podsumowującą projekt. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy na e-mail: anna.urbanczyk@ikm.gda.pl.

W spotkaniu wezmą udział: Magdalena Świerczyńska-Dolot – dziennikarka radiowa, realizatorka podcastów „Pionierki”; Anita Wasik – graficzka, żeglarka, armatorka zabytkowego jachtu „Sójka”; Olga Maj – leśniczka, edukatorka przyrodnicza. Debatę poprowadzi: Anna Miler – herstoryczka, animatorka, jedna z pomysłodawczyń podcastów „Pionierki” 

Podczas spotkania przypomnimy bohaterki podcastów: nadleśniczą, żeglarkę, podróżniczkę Maję Sakowską-Krzencessę; Teresę Remiszewską, która jako pierwsza kobieta w Polsce i czwarta na świecie samotnie przepłynęła Atlantyk i Irenę Nadolną-Szatyłowską – sędzię żużlową (pierwszą kobietę w tym zawodzie na świecie) i pasjonatkę lotnictwa. Zastanowimy się także, jak współcześnie wygląda sytuacja kobiet w pracach i hobby stereotypowo uznawanych za „męskie”. 

Informacje związane z Covid-19: 

  • Spotkanie w IKM odbędzie się w reżimie sanitarnym. Wstęp wyłącznie w maseczkach. 
  • Z racji limitu miejsc na spotkanie, prosimy o wcześniejsze zapisy, z podaniem liczby osób i kontaktowego numeru telefonu, do: Anna Urbańczyk (Instytut Kultury Miejskiej), e-mail: anna.urbanczyk@ikm.gda.pl, tel. 663 87 2016 
  • Osoby czujące objawy choroby, w ciągu tygodnia mające kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji, proszone są o odwołanie udziału w spotkaniu i poinformowanie o odwołaniu organizatora. 
  • Osoby uczestniczące zobowiązują się do przekazania swoich danych, na wypadek stwierdzenia u którejś z osób uczestniczących zakażenia wirusem Covid. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną oraz udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym. 

Powiązane projekty