Wracamy ze spotkaniami z poetami i poetkami na żywo! Po ponad rocznej przerwie, po czasie spędzonym w zamknięciu – znowu zaskoczymy Was poezją serwowaną w nieoczywisty sposób. Tym razem spotkamy się w dwóch miejscach, by w wakacyjnym klimacie przysłuchiwać się wierszom i porozmawiać z ich autorami. 

Usiądziemy na trawie, by spotkać się twarzą w twarz, posłuchać, jak nasi goście czytają swoje wiersze i poznać się poza ekranem komputera/telefonu. W tym roku do Gdańska przyjadą: Tibor Babiczky z Budapesztu, Iwan Christow z Sofii, Danae Sioziou z Aten i Nada Topić z Solinu w Dalmacji. 

9 lipca, godz. 19:00 • Spotkanie na trawie. Rozmowę poprowadzi Piotr Mielcarek. Spotkanie odbędzie się na trawie, w przestrzeni pomiędzy Starym Maneżem a Bazarem Natury. 

W piątkowy wieczór porozmawiamy nie tylko o wierszach naszych gości, ale też o doświadczeniach ubiegłych kilkunastu miesięcy związanych z lockdownem. Czy zamknięcie pomogło, a może przeszkodziło w pisaniu? Czy granice to jest coś realnie odczuwalnego? Na czym polega prawdziwa wolność?  

10 lipca • Poezja w mieście – posłuchaj na żywo. Wstęp wolny.  

  •  16:00 • przedproże Biblioteki pod Żółwiem, ul. Świętego Ducha 111/113. Swoją twórczość prezentują Nada Topić (Chorwacja) i Iwan Christow (kraj). 
  • 16: 30 • przedproże Filii Gdańskiej, ul. Mariacka 42. Swoje wiersze w oryginale przeczytają Danae Sioziou (Grecja) i Tibor Babiczky (Węgry). 

Trójjęzyczne wybory wierszy wydane przez Instytut Kultury Miejskiej będzie można otrzymać na miejscu w trakcie spotkania z poetami oraz podczas Poezji w mieście. Więcej na http://europejskipoetawolnosci.pl/versopolis-2021/