Przedstawiamy nasz nowy, wakacyjny gadżet, który właśnie pojawił się w sklepie IKM. Dla wielu stanowi podstawę plażowego wyposażenia. Daje namiastkę prywatności, a przede wszystkim chroni przed niepewną, nadmorską pogodą! Do nabycia na www.sklepikm.pl.

Przed Wami Falowiec i Falochron – designerskie, plażowe parawany przedstawiające słynny budynek na Przymorzu oraz charakterystyczny dla Gdańska widok latarni w Nowym Porcie. Grafiki zaprojektował Artur Kolmetz, a zdjęcia wykonała Daria Szczygieł.

Po Nowym Porcie wraz z Lokalnymi Przewodniczkami i Przewodnikami spacerujemy od 2015 roku. To jeden z naszych sposobów na poznawanie miasta w nieoczywisty sposób. Wędrując alternatywnymi ścieżkami, czasem znanymi wyłącznie mieszkańcom, słuchamy historii miejsc, osób, zdarzeń związanych z Nowym Portem i sześcioma innymi dzielnicami, po których oprowadzają „Lokalni”. Chcieliśmy, aby nasz tegoroczny wakacyjny gadżet nawiązywał właśnie do jednej z nich. 

Parawan FALOCHRON co prawda nie uchroni przed morskimi falami, ale osłoni przed chłodnym wiatrem i piaskiem. Wyprodukowany z grubej tkaniny, z wysokiej jakości nadrukiem, będzie miłym urozmaiceniem letniego wypoczynku lub ozdobą przydomowego ogródka. Kijki wykonano z lekkiego drewna, dzięki czemu parawan jest poręczny i nie utrudnia spacerów wzdłuż brzegu w poszukiwaniu idealnego miejsca do relaksu. 

Na grafice zaprojektowanej przez Artura Kolmetza widać m.in. znajdującą się w Nowym Porcie Zieloną Latarnię, tzw. Zieloną główkę, która jest nierozerwalną częścią brzeźnieńskiego horyzontu. Po drugiej stronie zachodzącego słońca w oddali malują się gdańskie, stoczniowe żurawie. 

Nasz parawan ochroni Was przed wiatrem nie tylko na plaży. Idealnie sprawdzi się też na działce, kempingu i słonecznym pikniku. Po wyjęciu kijków może posłużyć także za poręczny koc. 

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby przymorski falowiec na plaży? Teraz będziecie mogli to sprawdzić! Przedstawiamy Wam parawan FALOWIEC, będący graficzną miniaturą najdłuższego budynku w Polsce.  

Falowiec to ikona Przymorza – dzielnicy, w której w 2015 roku odbywała się nasza akcja miejska Streetwaves. Budynek, pomimo lokalizacji z dala od turystycznego centrum, przyciąga wielu pasjonatów architektury, chcących zrobić sobie zdjęcie przy jednym z symboli Gdańska. 

Czarno-biała grafika zaprojektowana przez Artura Kolmetza to prawdziwa gratka dla fanów tego powojennego przedsięwzięcia urbanistycznego. 

Parawan FALOWIEC solidnie osłoni swoją ścianą przed wiatrem i piaskiem. Wyprodukowany z grubej tkaniny, z wysokiej jakości nadrukiem, będzie miłym urozmaiceniem letniego wypoczynku lub ozdobą przydomowego ogródka. Kijki wykonano z lekkiego drewna, dzięki czemu parawan jest poręczny i nie utrudnia spacerów wzdłuż brzegu w poszukiwaniu idealnego miejsca do relaksu. 

Wymiary: 
Szerokość: 3 m (3 moduły po 1 m) 
Wysokość: 78 cm 
Wysokość kijka: 103 cm 
* Kijki zaszyte na górze 

Falowiec i Falochron do nabycia na www.sklepikm.pl