O jakie granty i stypendia mogą ubiegać się twórcy? Kiedy ruszają nabory i jakie warunki trzeba spełnić? Jak rozwijać się, podróżować i nawiązywać kontakty w kraju i za granicą, korzystając z programów rezydencji artystycznych? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas skierowanego do twórców webinarium „Masz możliwości: granty i rezydencje dla twórców”. 

Webinarium obędzie się 17 listopada (środa) w godz. 10:00-11:30 na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej i poprowadzi je Julia Harasimowicz. 

Prowadząca: Julia Harasimowicz – kuratorka w Dziale Rezydencji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, współpracowała także z Galerią Raster czy Zachętą – Narodową Galerią Sztuki. Specjalistka w zakresie mobilności artystów. Historyczka sztuki, antropolożka i kuratorka, od 2018 roku doktorantka w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. 

Webinarium odbywa się w ramach programu edukacyjnego online „Sztuka to praca”. Program skierowany jest do artystek i artystów oraz przedstawicielek i przedstawicieli zawodów kreatywnych – zarówno tych rozpoczynających pracę w polu kultury, jak i tych chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. W ramach programu dostarczamy wiedzę i rozwijamy umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki i branżach kreatywnych. Wspieramy w profesjonalizacji kariery i świadomym budowaniu jej założeń w zgodzie z własnymi wartościami i celami artystycznymi. Podczas tegorocznej edycji raz w miesiącu organizujemy ogólnodostępne webinaria prowadzone przez zaproszonych ekspertów i ekspertki oraz prowadzimy podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” – rozmowy z twórcami, w których w każdy drugi wtorek miesiąca dzielą się swoim doświadczeniem i drogą zawodową. 

Plan webinariów na jesień:http://obserwatorium.ikm.gda.pl/projekty/sztuka-to-praca/

Do obejrzenia są już rejestracje webinariów, które odbyły się do tej pory:KLIK 

Podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” do odsłuchania na Spotify i YouTube (IKM Gdańsk):

Spotify: KLIK  / YouTube: KLIK