Przed nami długo wyczekiwane Gdańskie Targi Książki. Już od piątku 19 listopada zapraszamy do Amber Expo na prawdziwe święto książek i literatury. Wśród blisko 70 wystawców nie mogło zabraknąć także Instytutu Kultury Miejskiej.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 51 (hala B). Przygotowaliśmy dla Was nasze wydawnictwa, m. in. tomiki poezji z serii Europejski Poeta Wolności, książki o przekładzie związane z Gdańskimi Spotkaniami Literackimi „Odnalezione w tłumaczeniu”, publikacje – efekty badań Obserwatorium Kultury. Nie zabraknie literatury z Gdańskiem w tytule: m.in. „Gdańsk. Biografia Miasta”, „Gdańsk. Przewodnik literacki” Petera Ollivera Loewa, „Gdańskie tożsamości” – zbiór esejów pod redakcją Basila Kerskiego, „Droga Królewska” pod redakcją Anny Ryś, Bartłomieja Sieka i Agnieszki Witczak, „Gdańsk w XVII wieku. Do kolorowania” – rozmówki niemiecko – polskie Nicolausa Volckmara z rysunkami Marii Apoleiki i wstępem prof. Edmunda Kizika. 

Jeśli listopadowa pogoda okaże się kapryśna na naszym stoisku zaopatrzycie się także w czapki! Przygotowane przez IKM nakrycia głowy związane są projektem Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Autorskie czapki dotyczące dzielnic Gdańska: Zaspy, Biskupiej Górki, Dolnego Miasta, Nowego Portu, Oruni, Oliwy Wyspy Sobieszewskiej zostały stworzone przez gdańskie artystki. 

Koniecznie zajrzyjcie na Gdańskie Targi Książki. W programie mnóstwo ciekawych spotkań z czołowymi polski pisarkami oraz pisarzami, debaty, warsztaty literackie i ilustratorskie, panele dyskusyjne, pokaz filmu i inne wydarzenia. 

19-21.11.2021 | Amber Expo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk. Godziny otwarcia: 

  • piątek 11.00 -18.00 
  • sobota 10.00-18.00 
  • niedziela 10.00-17.00

Informacje o biletach oraz program wydarzeń: https://www.gdanskietargiksiazki.pl/.