W związku z rozwojem pandemii covid-19 jesteśmy zmuszeni odwołać MusicJam. Chcieliśmy spotkać się z wami na żywo – niestety nie będzie to możliwe. Mocno wierzymy w to, że za rok się uda! Wkrótce zaproponujemy wam termin! Dziękujemy za wasze zainteresowanie! Bądźmy w kontakcie!

Światy technologii i sztuki coraz częściej się ze sobą przenikają. Szczególnie muzycy chętnie korzystają z nietypowych rozwiązań i do takiego właśnie nieszablonowego, twórczego działania zaprasza w najbliższy piątek Instytut Kultury Miejskiej. Podczas Music Jam – muzycznego hackatonu – spotkają się pasjonaci i pasjonatki świata IT, łączący swoje technologiczne zainteresowania z zamiłowaniem do dźwięków. W trakcie maratonu uczestnicy i uczestniczki będą tworzyć, remiksować i bawić się muzyką oraz kodem. Tegorocznym motywem przewodnim są dźwięki stoczni. Instytut Kultury Miejskiej, fundacja CUMY, CODE:ME i Hackerspace Trójmiasto zapraszają 26 listopada od 18:00 na 24-godzinny Music Jam! 

Tym razem uczestnicy i uczestniczki spotykają się w przestrzeni roboczej grupy CUMY, gdzie do woli będzie można hałasować na instrumentach, oraz w budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej, by w spokoju skupić się na pracy twórczej. Podczas maratonu przez 24 godziny będą powstawały nowe utwory muzyczne, wizualizacje, instrumenty czy aplikacje. Dowolność jest duża – ważne, by każdy z projektów łączył muzykę i nowe technologie. Tegorocznym tematem przewodnim jest „The Sound of Shipyard”. Wykorzystanie stoczniowych dźwięków nie jest warunkiem koniecznym, jednak organizatorzy gorąco zachęcają do wykorzystania tego motywu.

– Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły nagrać dźwięki stoczni i wykorzystać je potem w swoim utworze, będą mogły też skorzystać z sampli dostępnych w sieci. Można przynieść perkusję, trąbkę, gitarę i dograć coś, albo skorzystać z tego, że ktoś będzie miał instrument i nagra nam jakieś dźwięki – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Wydarzenie trwa 24 godziny, a forma uczestnictwa jest dowolna. Można w międzyczasie wychodzić i wracać, można też spędzić na Music Jam całą dobę. Dozwolone jest także nocowanie na terenie wydarzenia, trzeba tylko zabrać ze sobą śpiwór i karimatę. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i uczestniczkom przekąski i napoje.

Chętne osoby będą mogły zgłosić efekty swojej całodobowej pracy w konkursie na najlepszy utwór powstały podczas Music Jam 2021. Oceniać będą: Emil Miszk – muzyk i kompozytor, Krzysztof Hadrych – gitarzysta jazzowy, oraz Oskar Pryczyniec – manager klubu Bunkier. Na autorów i autorki najciekawszych kompozycji czekają vouchery do sklepów muzycznych.

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich miłośników i miłośniczek muzyki i nowych technologii powyżej 18 roku życia. Opłata rejestracyjna wynosi 30 zł. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/musicjam3.

Music Jam | Hackaton muzyczny 

Data: 26 listopada (piątek), godz. 18:00 – 27 listopada (sobota), godz. 18:00

Miejsce: budynek Dyrekcji Stoczni Cesarskiej oraz siedziba fundacji CUMY

Więcej informacji i harmonogram na www.musicjam.pl

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Magazyn Nisza

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME, Hackerspace Trójmiasto, grupa CUMY