E-book, w którym Anna Włodarczyk zaprasza na dziesięć nietypowych wędrówek po jej ukochanym mieście. Na kolejnych stronach przeczytacie o ulubionych gdańskich ścieżkach i architektonicznych smaczkach: zapomniane wille, urocze leśne zaułki, nieznane miejsca widokowe, piękne detale architektoniczne, poniemieckie napisy ukryte na starej ścianie.

Będzie to podróż z dala od największych atrakcji turystycznych miasta. W wędrówki autorki zawsze wpleciony jest wątek kulinarny, bo pyszne jedzenie to jedna z atrakcji każdego spaceru. Znajdziecie tu niektóre z ulubionych adresów i kilka przepisów na spacerowe smakołyki.

Link do pobrania e-booka:

https://otwarty.ikm.gda.pl/multimedia-i-pliki/

10 gdańskich dzielnicach, które znalazły się w e-booku: 

1 spacer: kierunek Matemblewo i Dolina Strzyży, 2 spacer: kierunek Aniołki, 3 spacer: kierunek Jaśkowa Dolina, 4 spacer: kierunek Dolne Miasto, 5 spacer: kierunek Biskupia Górka, 6 spacer: kierunek Dolina Radości, 7 spacer: kierunek Ołowianka i okolice, 8 spacer: kierunek Wyspa Sobieszewska, 9 spacer: kierunek Świętego Ducha, 10 spacer: kierunek Wrzeszcz – ul. Wajdeloty.

O organizatorce:

Anna Włodarczyk fotografią kulinarną zajmuje się od 10 lat, w tym od 6 lat zawodowo. Współpracuje z magazynami i portalami kulinarnymi (Wysokie Obcasy, Pomorskie Prestige, Kukbuk), z restauracjami. Autorka bloga kulinarnego Strawberries from Poland oraz książki kulinarnej. Przez lata wypracowała własny styl, który prezentuje w swoim portfolio oraz mediach społecznościowych. portfolio fotograficzne | www.strawberriesfrompoland.pl (wygrana: tytuł Food Photographer of the Year 2020 w kategorii Food for the Family, w międzynarodowym konkursie fotograficznym Pink Lady Food Photo Awards). Od dwóch lat wykłada fotografię kulinarną w Trójmiejskiej Szkole Fotografii w Gdyni. Prowadzi warsztaty fotografii kulinarnej, na żywo i on-line, ostatnio przeprowadziła warsztaty ZOOM NA SMAK on-line w ramach programu Otwarty IKM (współpraca z Instytutem Kultury Miejskiej), zwieńczonych publikacją e-booka. W ramach współpracy z Pomorską Organizacją Turystyczną – Pomorskie Prestige, przygotowuje reportaże z wizyt w pomorskich lokalach, opowiada o lokalnych smakach i fotografuje regionalne miejsca.