Tym razem w Mieście 2050 wychodzimy naprzeciw ostatnim wydarzeniom. Pomimo tego, iż pierwotnym zamysłem było rozmawianie o metawersum,  dyskusję z zaproszonymi gośćmi przeniesiemy na palący temat: jak bronić się przed wojną w dobie Internetu?

Wraz z Joanną Murzyn i Janem Zygmuntowskim postaramy się odpowiedzieć na pytania:

  • jakie są metody wojny w sieci;
  • kim są Anonymous i jakie wymiernie mogą być skutki ich działań;
  • jak rozpoznawać fake newsy i nie dać się wkręcić;
  • jak zabezpieczyć swoje dane i zasoby;
  • jak wojna wpłynie na naszą gospodarkę i finanse;
  • co zrobić żeby jak najmniej stracić.

Spotkanie będzie transmitowane na FB i YouTube Instytutu Kultury Miejskiej

Po spotkaniu odbędzie się pogłębiona dyskusja z zaproszonymi ekspertami w ramach Klubu Wymiany Myśli, do którego serdecznie zapraszamy. Spotkanie poprowadzi Anna Pięta.

Anna Pięta – aktywistka społeczna i klimatyczna, ekspertka ds. zrównoważenia w modzie i współautorka podcastu Muda Talks (o zrównoważeniu, ekologii i ekonomii cyrkularnej). Była odpowiedzialna za pierwszy w Polsce butik cyrkularny marki Ubrania do Oddania i pionierski w skali Europy projekt odnawiania odzieży w ramach programu 4F change X Ubrania do Oddania. Odpowiadała również za strategię zrównoważenia i łańcuch dostaw marki NAGO. Wcześniej  jako współwłaścicielka marki HUSH Warsaw prowadziła wszystkie kampanie promocyjne targów i zarządzała programem eksportu polskich marek za granicę. Absolwentka Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych i Milano Fashion Institute.

Joanna Murzyn – inicjatorka Instytutu Ekologii Cyfrowej, społecznie zaangażowanego przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w cyfrowo ekologicznych audytach, pomiarach i optymalizacji produktów cyfrowych pod kątem ich emisyjności oraz doradztwie w obszarach zrównoważonej i etycznej digitalizacji. Propagandystka zdecentralizowanych rozwiązań opartych na protokołach peer2peer, które niosą ze sobą obietnicę powrotu do pierwotnych idei Internetu, w której każda osoba podłączona do Sieci jest sobie równa i nienarażona na wyzysk i inwigilację przez centralne jednostki kontroli.

Jan J. Zygmuntowski – Ekonomista związany z obszarami innowacji, cyfrowej gospodarki i zrównoważonego rozwoju. Współprzewodniczący zrzeszenia ekonomistów Polska Sieć Ekonomii. Doświadczenie zdobywał m.in. w Polskim Funduszu Rozwoju. Doradza i wspiera w rozwoju projekty technologiczne z pozytywnym wpływem społecznym. Pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.