Dzień dobry, z przykrością informujemy, że z powodów niezależnych od organizatora, warsztatyz VOLHĄ KHINICH w IKM zostają odwołane. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do śledzenia aktualności na www.ikm.gda.pl

Добрий день,

З жалем повідомляємо, що з причин, незалежних від організатора, майстер-класи з Ольгою Кініх в ІКМ скасовуються. Перепрошуємо за незручності і заохочуємо Вас слідкувати за актуальними повідомленнями на www.ikm.gda.pl

____________________________________________

Lato w mieście to propozycja wakacyjnych spotkań dla dzieci z opiekunami, dorosłych i seniorów. Chcemy zaprosić do spędzania czasu wolnego podczas warsztatów
z serii DIY (Do It Yourself/Zrób to Sam/Sama), handmade czy działań kreatywnych
w duchu ekologii. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim. To znakomita okazja do integracji, poznania się i spędzenia wspólnie czasu.

Tak popularne już od kilku lat trendy DIY, recyklingu, samodzielne tworzenie i rozwijający się rynek kosmetyków naturalnych, zainspirowały nas do kilku propozycji warsztatowych. Zjawiska te mocno związane są ze świadomym wyborem stylu życia czy troską o zdrowie.

Jak pachnie wasze lato w Gdańsku? Orzeźwiającym cytrusem i pomarańczą, czy kojącą lawendą? A może zapach lata to zioła: tymianek, bazylia, rozmaryn, mięta pieprzowa?

Zapraszamy na warsztaty z produkcji mydła naturalnego z dodatkiem ziół, olejków eterycznych, gliny kosmetycznej. Zdecyduj, jakie składniki powinny w nim być i jak będzie pachnieć. Stworzymy także świece zapachowe z dodatkiem kwiatów, zatopimy w nich muszle lub kawę.

Będziemy tworzyć również eko worek lniany na chleb, woreczki zapachowe z kompozycją ziół czy kwiatów do szafy lub kuchni. Woreczki wykonamy z bawełnianej tkaniny i ozdobimy haftem, motywem ziół i delikatną koronką.

Samodzielnie przygotujemy donice w stylu rustykalnym. Uszyjemy przytulanki – ślimaczki, pomalujemy i wyszyjemy kosmetyczki na weekendowe wyjazdy. By zatrzymać lato wykleimy albumy na zdjęcia Scrapbooking.

Zapraszamy również „kocich rodziców” na warsztaty tworzenia zabawek węchowych
dla waszego „tygryska”. Uszyte pluszowe kotki wypełnione kocimiętką, zajmą waszego pupila podczas wspólnych zabaw lub w czasie waszej nieobecności.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.  Zapewniamy materiały. Opis poszczególnych wydarzeń znajdzie się w kalendarium IKM oraz dodatkowo
na grupach ukraińskich.

Osoba prowadząca: Volha Khinich

Zapisy: volha.khinich@ikm.gda.pl

Kontakt telefoniczny w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim od 20 lipca do 8 sierpnia pod nr tel. (+48) 505-693-651 od poniedziałku do piątku w godz.14.00-16.00.

Harmonogram warsztatów:

LIPIEC

25 lipca godz. 17.30-21.00

Wegańskie mydła ziołowe – warsztaty dla dorosłych

Dla dorosłych

Limit osób: 15 osób.

____________________________________________

26 lipca godz.  godz. 17.30-19.30

Zabawki węchowe dla kota – warsztaty dla dzieci
Dzieci +6 /+ 1 opiekun

Limit osób: 15 osób.

____________________________________________

28 lipca godz. 17.30-21.00

Świece z kwiatów – warsztaty dla dorosłych

Dla dorosłych

Limit osób: 15 osób.

_______________________________________