To wydarzenie w formie interdyscyplinarnego festiwalu kulturalnego, który organizowany jest w partnerstwie miejskim Gdańska oraz Wilna od dziewiętnastu lat. Tegoroczna edycja odbędzie się od 2 do 4 września. Na dziedzińcu Forum Gdańsk odbędzie się tradycyjny jarmark wileński, podczas którego realizowany będzie bogaty program artystyczny, w którym między innymi: spotkania literackie, koncerty, wystawy, dyskusje, pokazy filmowe oraz warsztaty rękodzieła. 

W ramach współpracy Instytutu Kultury Miejskiej z Festiwalem Wilno w Gdańsku zapraszamy Państwa na dwa wydarzenia: 

Sobota – 3 września, godz. 13.15, Dziedziniec Forum Gdańsk 

Razem dla pokoju i wolności | Rozmowa o gdańsko-wileńskiej tożsamości wokół wielokulturowości, wolności i praw człowieka, której uczestnikami będą: 

Bogdan Borusewicz (Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej), Agnieszka Owczarczak (Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska), Bożena Kisiel (Prezes Pomorskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej), mec. Magdalena Witkowska (dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku),  dr Barbara Jundo-Kaliszewska (Stowarzyszenie Naukowców Polaków Litwy, portal Obserwator Międzynarodowy, adiunkt Uniwersytetu Łódzkiego), prowadzacy: dr Tomasz Snarski 

Niedziela – 4 września, godz. 14.15, Dziedziniec Forum Gdańsk 

Na zakręcie. Kijów i Ukraina u progu zmian  

Spotkanie z Maciejem Mieczkowskim wokół zbioru reportaży z kilkuletniego pobytu w Ukrainie oraz z udziałem ekspertki dr Barbary Jundo – Kaliszewskiej (Stowarzyszenie Naukowców Polaków Litwy, portal Obserwator Międzynarodowy, adiunkt na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego) 

Link do wydarzenia facebook – https://fb.me/e/5ImhDcAsP