16-18.09.2022 | Europejskie Centrum Solidarności, pI. Solidarności 1, Gdańsk 

Przed nami kolejny literacki weekend, spotkamy się podczas Gdańskich Targów Książki. Już od piątku 16 września zapraszamy na święto książek i literatury. Wśród blisko 60 wystawców nie mogło zabraknąć także Instytutu Kultury Miejskiej. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 48, gdzie zaopatrzyć się będzie można w nasze wydawnictwa, m. in. tomiki poezji z serii Europejski Poeta Wolności, książki o przekładzie związane z Gdańskimi Spotkaniami Literackimi „Odnalezione w tłumaczeniu”, publikacje – efekty badań Obserwatorium Kultury. Nie zabraknie również literatury o tematyce miejskiej, w tym z Gdańskiem w tytule – m.in. Droga Królewska

Na naszym stoisku będzie można przygotować się także na nadchodzący sezon jesienno-zimowy – tradycyjnie już będziemy mieli ze sobą czapki, które związane są z projektem Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki! Swój lokalny patriotyzm będzie można okazać w nakryciu głowy z grafiką nawiązującą do jednej z gdańskich dzielnic: Zaspy, Biskupiej Górki, Dolnego Miasta, Nowego Portu, Oruni, Oliwy Wyspy Sobieszewskiej. Wszystkie wzory są autorskie, stworzone przez lokalne artystki. 

Oprócz IKM-owego stoiska w programie Gdańskich Targów Książki znalazło się mnóstwo ciekawych spotkań z czołowymi polskimi pisarkami oraz pisarzami, debaty, warsztaty, panele dyskusyjne, pokaz filmu i inne wydarzenia! 

16-18.09.2022 | Europejskie Centrum Solidarności, pI. Solidarności 1, Gdańsk 

Godziny otwarcia: 

piątek 11.00 -18.00 

sobota 10.00-18.00 

niedziela 10.00-17.00 

Wstęp na tegoroczną edycję jest darmowy! 

Więcej informacji na stronie: https://www.gdanskietargiksiazki.pl