Zajęcia z cyklu Las w Mieście mają zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców do odwiedzania leśnych obszarów Gdańska, spędzania czasu na świeżym powietrzu i nauki orientacji w terenie. Co miesiąc Piotr Taczała zabiera chętnych na miejską, leśną przygodę. Najbliższe spotkania odbędą się w soboty, 8 i 15 października, o godz. 11.00. Obowiązują zapisy: http://ikm.gda.pl/zapisy-las

Podczas spacerów uczestnicy poznają tajniki korzystania z kompasu i mapy, czytania legendy, rozróżniania wysokości terenu, uczą się wyznaczania trasy. Pierwszy cykl Lasu w mieście odbył się w pandemii i miał zachęcić uczestników do korzystania z uroków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w czasie, kiedy były ograniczone wyjścia z domu i kontakty z innymi ludźmi. 

Kontynuujemy projekt, żeby zachęcać do aktywności na świeżym powietrzu nawet w niepogodę, zarażać ciekawością do poznawania zmian zachodzących w naturze i zdobywania przydatnych umiejętności z zakresu orienteeringu, by nie zagubić się ani w mieście, ani w lesie! 

Każda wędrówka to nowa przygoda. Uczestnicy korzystają z tradycyjnej mapy, szukają punktów wskazanych przez przewodnika, obserwują przyrodę, poznają leśne ścieżki i tropy zwierząt. Podczas spotkań wręczane są upominki – kompasy i mapy. 

W październiku wracamy na VII Dwór, który odwiedziliśmy już latem. Będzie to okazja do porównania krajobrazu wakacyjnego do tego w jesiennej aurze. Czekają na nas nowe szlaki i przygody! 

Zajęcia z cyklu las w mieście: przeznaczone są dla dzieci i dorosłych, przyjaciół, rodzin i sąsiadów. Wszystkich, którzy mają ochotę na poznawanie zielonych, gdańskich miejsc i szlaków.