Jesienią, gdy upały nie doskwierają już tak bardzo, zapraszamy Seniorów i Seniorki do odkrywania historii i ciekawych zakątków naszego miasta podczas spaceru z cyklu Metropolitanka oraz na warsztaty w ramach cyklu Otwarty IKM! W związku z przypadającym 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, dedykujemy miesiąc październik Seniorom organizując edycję Gdańskich Dni Seniora 2022.  

Herstorie, które wybrzmią przy okazji najbliższego spaceru dotyczyły będą gdańskich Żydówek, a przygotowana trasa poprowadzi przez Stare oraz Główne Miasto. Zapraszamy Seniorów i Seniorki w sobotę 15 października o godz. 10.00 do Gdańskiej Galerii Miejskiej przy ul. Piwnej skąd rozpocznie się spacer. Trasa będzie krótsza i dostosowana do trudności z poruszaniem się. 

Aby po spacerze dokończyć wszelkie ciekawe wątki, z okazji Europejskiego Miesiąca Seniora po spacerze zapraszamy na herbatę do siedziby IKM.  

Chętnych na nieco manualnych prac zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w ramach Otwartego IKMu: 

12 października, środa, godz. 15.00 – Tworzenie portfeli i portmonetek z filcu. Warsztaty dla osób 60+ 

W czasie warsztatów rękodzielniczych z filcu każdy uczestnik i uczestniczka zaprojektuje swój unikatowy portfel.  Aby własnoręcznie wykonać portfel z filcu, nie trzeba nadzwyczajnych umiejętności. To miękki, przyjemny w dotyku, a do tego wytrzymały i plastyczny materiał, który daje dużą swobodę tworzenia. Zarówno bardziej, jak i mniej uzdolnione manualnie osoby poradzą sobie z jego obróbką.  

Liczba miejsc jest ograniczona – 15 osób. Zapewniamy materiały i filce w pięknych kolorach. Warsztaty w języku polskim i ukraińskim. 

17 października, poniedziałek, godz. 15 – Tworzenie świec do masażu i mydeł. Warsztaty dla osób 60+ 

Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki stworzą dla siebie nawilżające i odżywcze mydełka glicerynowe oraz zapachową świecę sojową do masażu. Świecę można palić jak zwykłą zapachową świeczkę i tworzyć w domu nastrojowy klimat. Masa świecy to mieszanka starannie dobranych masełek i olejów roślinnych. 

Liczba miejsc jest ograniczona – 15 osób. Zapewniamy materiały. 

Zapisy na warsztaty odbywają się telefonicznie pod nr 664 976 052 oraz mailowo na adres: kontakt@ikm.gda.pl.