Jak doskonale wiecie (a przynajmniej taką mamy nadzieję), jesteśmy na co dzień bardzo aktywni w mediach społecznościowy, w tym także na instagramie @ikm_gdansk. W ubiegły weekend rolę się jednak nieco odwróciły, nasze konto przejęła @nataly_matolinets.

W weekend 23-24 października, zamiast informować Was o nadchodzących wydarzeniach, jak to zazwyczaj robimy, oddaliśmy stery naszej rezydentce literackiej, ukraińskiej pisarce Natalii Matolinets.

Natalia wykorzystała tę okazję, aby przedstawić Gdańsk jej oczami, opowiedzieć dokładniej o swojej twórczości i zaprosić Was na spotkanie „Miejskie krajobrazy fantastyki”, które odbędzie się w IKM 26 października o godz. 18.00. 

Parę słów od Natalii: 

ENG: „I actually love such ideas, as Instagram takeover, because it helps you to meet completely new audience and a new audience is always thrilling =) I tried to show a few of my impressions because Gdansk has so many charming places & details! Also, I wanted to tell you about my work, as writing in certain environments/time periods requires a lot of effort. And how Gdansk became a safe space for me because it’s so precious to have calm time to write during the war.

PL: „Bardzo podobają mi się pomysły pokroju przejęcia instagrama bo pomagają one dotrzeć do zupełnie nowej publiczności, co zawsze jest ekscytujące =). Starałam się pokazać trochę moich doświadczeń, ponieważ Gdańsk ma bardzo dużo czarujących miejsc i detali. Chciałam również powiedzieć nieco o mojej pracy, jako że pisanie w konkretnym środowisku/czasie wymaga sporo wysiłku. Gdańsk stał się dla mnie bezpiecznym miejscem, nieocenione jest posiadanie takowego, aby pisać podczas trwającej wojny.” 

Dziękujemy Natalii za zaangażowanie, a Wam za ciepłe przyjęcie naszej gościni!