Szukamy Młodych Jurorów – miłośników filmu w wieku od 12 do 14 lat – którzy w dniu 13 listopada 2022 roku, wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej. Jeśli chcesz zostać jurorem prestiżowej filmowej nagrody wypełnij krótką ankietę, dostępną poniżej!  

Instytut Kultury Miejskiej jest partnerem edycji gdańskiej Kina w Trampkach, festiwalu filmowego dla dzieci, na który zapraszamy 2-7 grudnia 2022 r.

CO TO JEST YAA?

To międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy. Przyznanie Nagrody Młodego Widza odbędzie się równolegle w wielu europejskich miastach z 42 państw. 

Polskę reprezentuje sześć miast: w tym WARSZAWA i GDAŃSK, które mamy przyjemność koordynować. Głównym partnerem wydarzenia w Warszawie jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, gdzie odbędzie się wydarzenie. Z kolei strategicznym partnerem w Gdańsku jest Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy.

3 filmy – dwa fabularne i jeden dokumentalny – wybrane przez ekspertów filmowych i nastolatków będą walczyć o Nagrodę Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej. Zadaniem młodych członków jury będzie wnikliwe obejrzenie tych filmów, a następnie oddanie głosu na najlepszy, ich zdaniem film. Nominowane filmy to wysokiej jakości produkcje europejskie, prezentowane na międzynarodowych festiwalach, nominowane do prestiżowych nagród i cieszące się uznaniem publiczności. 2 tytuły mieliśmy okazję grać podczas 10 edycji MFF Kino w Trampkach: 

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 13 listopada 2022 r. w Erfurcie (Niemcy) i będzie również transmitowana na stronie YAA: yaa.europeanfilmaawards.eu. Tego samego dnia CICAE zorganizuje European Arthouse Cinema Day. Oba wydarzenia zainaugurują „Miesiąc Filmu Europejskiego”.

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy – reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.WIĘCEJ INFORMACJI

KONTAKT

Sonia Le Pape

sonia@kinowtrampkach.pl