Music Jam to hackathon, święto muzyki i technologii w jednym. Przed uczestnikami 10-godzinny maraton tworzenia, remiksowania i zabawy z muzyką i kodem oraz ambientowymi dźwiękami miasta. Forma projektu, który powstanie w trakcie wydarzenia jest dowolna: może to być nowy utwór, wizualizacja czy aplikacja, ważne, by łączył muzykę i nowe technologie. Za najlepsze dzieła, które powstaną przewidziano nagrody finansowe – vouchery do sklepu muzycznego. Zapraszamy 26 listopada do Instytutu Kultury Miejskiej. Obowiązują zapisy, koszt udziału to 30 zł: https://app.evenea.pl/event/musicjam2022/

– Music Jam to okazja by poznać nowe osoby o podobnych zainteresowaniach i stworzyć z nimi wyjątkowy projekt muzyczny. Praca podczas hackathonu odbywa się w parach, zespołach lub solo. Najważniejszą zasadą wydarzenia jest to, że współpracujemy, inspirujemy się i pomagamy sobie wzajemnie. Każdy powinien mieć swój sprzęt: laptop, instrumenty, mikrofony, słuchawki i inne narzędzia do tworzenia muzyki. IKM zapewnia prąd, WI-FI, miejsce do pracy, ciepły posiłek, doborowe towarzystwo i inspirującą atmosferę – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.  

Tematem Music Jamu są (nie)zwykłe dźwięki miasta. Zachęcamy do poeksperymentowania z dźwiękami wokół: nagraniami z ulicy, domu, pracy, dźwiękami miasta nocą i gwarem zatłoczonych ulic. Stwórzmy pejzaż dźwiękowy Gdańska – na własnych zasadach! Zespoły lub indywidualni twórcy, którzy zgłoszą swoje prace do konkursu mają szanse na nagrody. Przyznane zostaną 3 vouchery do jednego z muzycznych sklepów internetowych. Pula nagród to 2000 zł. Dodatkowo, zespół Searching for Management, który zagra podczas afterparty w klubie Czudner Spot na Dolnym Mieście, zaprosi zespół, którego projekt uzna za najciekawszy do nagrania wspólnego utworu w wytwórni 33 records.  

Jury konkursu: Karina Rojek (Instytut Kultury Miejskiej), Marcin Młyński (Fundacja Code:ME, Hackerspace Trójmiasto), Łukasz Skotarek (Dreat Music&Code, Hackerspace Trójmiasto), Oskar Pryczyniec (Klub Bunkier), DYGA, czyli Gosia Wojciechowska, DJ-ka (Klub Pro TONE), Jakub Szwarc i Michał Ruksza (Zespół Searching for Management).  Zapraszamy!

— 

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Code:ME, Hackerspace Trójmiasto 

Zapisy na wydarzenie: https://app.evenea.pl/event/musicjam2022/

Harmonogram i regulamin wydarzenia dostępny jest na: https://musicjam.pl/.