Tegoroczny muzyczny Hackaton odbył się w siedzibie IKM przy Długim Targu 39/40. Podczas jednodniowego maratonu jego uczestnicy skupili się na tworzeniu muzyki i wizualizacji przy pomocy nowoczesnych technologii. Zobaczcie fotorelacje z wydarzenia! 

fot. Sebastian Ruczyński

Tegoroczny motyw przewodni „(Nie)zwykłe dźwięki”, dał uczestnikom szerokie pole do artystycznych manewrów. Usłyszeliśmy m.in.: kompozycje intepretującą odbiór miasta przez turystę „pod wpływem”, dźwiękowy pejzaż futurystycznego, zmechanizowanego Gdańska, czy też interpretację czterech pór dnia przez cztery różne osoby połączoną następnie w jedną całość. 

Wielu pracom towarzyszyły także reagujące na dźwięk wizualizacje przygotowane przez tę część uczestników, która bardziej zaprzyjaźniona była bardziej z klawiaturą komputera niż midi. 

Jury w składzie: 

  • Karina Rojek (Instytut Kultury Miejskiej) 
  • Marcin Młyński (Fundacja Code:ME, Hackerspace Trójmiasto) 
  • Łukasz Skotarek (Dreat Music&Code, Hackerspace Trójmiasto) 
  • Oskar Pryczyniec (Jägspot) 
  • DYGA, czyli Gosia Wojciechowska, DJ-ka (Klub Pro TONE) 
  • Jakub Szwarc/Michał Ruksza (Zespół Searching for Management) 

opisało poziom prac jako bardzo wysoki i wyrównany, co potwierdza przyznanie jeszcze jednej specjalnej nagrody przez jedną z jurorek. Zdaniem uczestników inicjatywa MusicJam’u jest niespotykaną okazją do stworzenia wspólnie czegoś wyjątkowego, przetestowania swoich zdolności i przede wszystkim, poznania pasjonatów pokrewnych sztuk, z którymi można stworzyć wspólne projekty. 

fot. Sebastian Ruczyński

Nagrodzone prace: 

I miejsce: R&D&L 

II miejsce: Ice Bros 

III miejsce: Arkadiosh & Samnek 

Nagroda specjalna wytwórni 33records i zespołu Searching for Managment – wspólne nagranie utworu w studio w Poznaniu została przyznana zespołowi Ice Bros. 

Dodatkowo, jedna z jurorek, Gosia DYGA Wojciechowska, zaprosiła wyżej wymienione zespoły, do zagrania wspólnego koncertu na wiosnę 2023 roku. 

Dziękujemy partnerom wydarzenia: Fundacji Code:Me i Hackerspace Trójmiasto za wspólne stworzenie imprezy! Z pewnością zorganizujemy razem kolejny Music Jam! J  

Wszystkie zdjęcia dostępne w galerii pod tym linkiem: https://flic.kr/ps/2XupFt