Od jutra do 7 grudnia zapraszamy na seanse w ramach Festiwalu filmów dla dzieci i młodzieży – Kino w Trampkach. To przedsięwzięcie, które ma promować inteligentne, pełne pasji i prowokujące do myślenia filmy dla młodych. Oprócz seansów najlepszych produkcji dziecięcych i młodzieżowych, to także warsztaty i spotkania po projekcjach. Szczegółowy program i rezerwacja miejsc dostępna na: https://www.kinowtrampkach.pl.   

Jeśli macie ochotę zabrać najmłodszych widzów na coś poza seansami, polecamy uwadze następujące wydarzenia: 

Uroczysta Gala Otwarcia Festiwalu 

2.12, godz. 17.00, Centrum Filmowe UG 

Wspólne uroczyste otwarcie festiwalu kina dla najmłodszych, do świętowania w gronie rodziny i znajomych. Wstęp biletowany – 15 zł. 

Warsztaty reżysersko-operatorskie 12+ 

3.12, godz. 10.00, Instytut Kultury Miejskiej (4h) 

Na warsztatach dowiemy się jak wygląda realizacja filmu od kuchni. Będą one okazją do sprawdzenia swoich umiejętności po obu stronach kamery. Prowadzenie: Kryspin Pluta z Domu Filmowego. Wstęp biletowany – 30 zł 

Spotkanie z książką „Adaptacje filmowe” 

3.12, Instytut Kultury Miejskiej, godz. 14.00 pokaz filmu, godz. 15.45 spotkanie 

Gościem festiwalu będzie reżyser młodzieżowego, netflixowego hitu „Za duży na bajki” – Kristoffer Rus. Zapraszamy na spotkanie z filmem, a następnie rozmowę z reżyserem. Wstęp bezpłatny. 

Warsztaty komiksowe 8+ 

4.12, godz. 11.00, Instytut Kultury Miejskiej (1,5h) 

Podczas warsztatów z najmłodszymi odkryjemy magię komiksowej kreski. Prowadzenie: Bartek Brosz – rysunki. Wstęp biletowany – 30 zł. 

Young Vibes – pokaz filmów stworzonych przez młodych 

7.12, godz. 17.00, Centrum Filmowe UG 

YOUNG VIBES to wieczór specjalny połączony z galą, gdzie zostaną pokazane filmy, które wygrały lub zostały wyróżnione na szkolnych festiwalach filmowych organizowanych przez gdańskie i trójmiejskie licea. Spośród tych filmów, jury złożone z profesjonalistów filmowych nagrodzi najlepszy tytuł. Wstęp wolny 

Pełen program festiwalu: https://bit.ly/gdansk-harmonogram.   

Festiwal Kino w Trampkach finansowany jest z środków Miasta Gdańska. Partnerem wydarzenia jest Instytut Kultury Miejskiej.   

Kontakt dla mediów: Sonia Le Pape, sonia@kinowtrampkach.pl  

Miejsca pokazów, warsztatów i spotkań Kina w Trampkach:   

Instytut Kultury Miejskiej, ul Długi Targ 39/40  
KinoPort, Centrum Sztuki Współczesnej, ul. Strajku Dokerów 5   

Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy, ul. Wita Stwosza 53