Zgodnie z zapowiedzią, do serii czapek powstałych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki, dołącza nowy wzór! Jest to dzielnica Aniołki, po której spacery rozpoczęliśmy w minionym sezonie letnim. Mamy nadzieję, że tak jak poprzednie, aniołkowe czapki bardzo szybko znajdą nowych właścicieli, którzy będą chcieli pokazać swoją sympatię do tej dzielnicy. Czapka dostępna jest w sklepie IKM w cenie 52 zł – https://sklepikm.pl/. 

fot. Daria Szczygieł

Do prezentacji dzielnicowych czapek zaproszeni zostali Przewodnicy i Przewodniczki, których znamy z oprowadzania po Aniołkach – Katarzyna Rajczyk-Bauć oraz Adam Kajzer. Czapkę zaprojektowała Anna Witkowska, zdjęcia z sesji wykonała Daria Szczygieł. 

– Gdy zaproponowano mi zapozowanie w czapce z Aniołków poczułam się wyróżniona, ponieważ utożsamiam się z tym miejscem, jestem stąd i bardzo się z tego cieszę – wspomina pani Katarzyna. 

Sesję zdjęciową nowej czapki zrealizowaliśmy na Aniołkach. Na zdjęciach rozpoznajemy następujące lokalizacje: 

– Aleję Zwycięstwa. Wśród drzew Wielkiej Alei Lipowej, założonej z inicjatywy burmistrza Daniela Gralatha, pomiędzy przystankiem Brama Oliwska i ul. Chodowieckiego. Jest najstarszą w Polsce czterorzędową aleją śródmiejską, wpisaną na listę zabytków. Porównywana do paryskich Pól Elizejskich!  

– Park Steffensów. Założony pod koniec XIX wieku z darowizny Franza Steffensa – malarza, a potem również jego żony. W parku można podziwiać bardzo okazałe gatunki drzew, m.in. miłorząb japoński i platany. 

– Aleję Zwycięstwa 49A. Niszczejący budynek o budowie szkieletowej z pięknymi detalami drewnianymi na podcieniu, balkonie i szczycie domu. 

– Ulicę Braci Śniadeckich 1 z bardzo ciekawą willą o nietypowej bryle i wyjątkowych detalach na klatce schodowej. 

– Willę przy Alei Zwycięstwa 46. Bardzo bogato zdobioną, posiadającą elementy przypominające budowle skandynawskie, amorki, symbole nawiązujące do znaków masońskich, a nawet wybuchającą kulę armatnią, podobną do tych wienczących Wielką Zbrojownię. 

– Aniołki to świetna dzielnica do mieszkania, bardzo dobrze skomunikowana, a jednocześnie spokojna i pełna zieleni imponujących starych drzew. Idealne miejsce na spacery o każdej porze roku. Na Aniołkach nie ma nudy. Jest tyle pięknych budynków, miejsc oraz bardzo dużo historii. To też dzielnica, w której ludzie ze sobą rozmawiają, stając przy ogrodzeniu mijanego ogrodu, dlatego dobrze się tutaj mieszka – mówi lokalna Przewodniczka, Katarzyna Rajczyk-Bauć. 

Czapki wyprodukowane są w Polsce w limitowanej serii. Dostępne są w sklepie IKM cenie 52 zł: https://sklepikm.pl/, w kategorii „Gadżety -> Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki”. Przy zakupie 4 czapek torba płócienna z wybranej dzielnicy gratis.   

Koszt kuriera (in-post): 10,99 zł. Zamówienia można także odbierać w siedzibie IKM przy ul. Długi Targ 39/40 w godz. 12.00 – 18.00.  

fot. Daria Szczygieł