13 edycja festiwalu NARRACJE zakończyła się 18 listopada, ale możemy powrócić do prac i wydarzeń, które proponował. W ramach współpracy z fundacją Audionomia powstał reportaż z wydarzenia nagrania z opowieściami artystów i artystek na temat ich prac. Od 10 stycznia, co tydzień, w Radiu Przeróbka pojawią się także nowe prace dźwiękowe, które powstały z inspiracji dzielnicą. Tworzą je, dzięki wsparciu ZAiKS-u, Krzysztof Topolski, Marcin Dymiter, Małgorzata Żerwe, Piotr Pawlak i Zofia Martin. Zapraszamy na Soundcloud IKM: https://bit.ly/Radio_Przerobka.

– W przypadku Radia Przeróbka zależy nam na zaakcentowaniu lokalności i zgromadzeniu oraz udostępnieniu prac dźwiękowych, które inspirowane są konkretnym miejscem, jego historią, teraźniejszością i życiem mieszkańców. Do projektu zaprosiliśmy artystki i artystów działających w sferze dźwiękowej, realizujących prace audio wykorzystujące różnorodne strategie: field recording, reportaż dźwiękowy, słuchowiska, mockumentary, sety muzyczne, czy prace site-specific – mówi Emilia Orzechowska, jedna z kuratorek festiwalu NARRACJE 2022.

Magda Świerczyńska-Dolot z fundacji Audionomia, przy wsparciu Małgorzaty Żerwe i Agnieszki Kusior, przygotowała reportaż z wydarzenia oraz rozmowy z jedną z kuratorek NARRACJI Emilią Orzechowską, główną producentką festiwalu Joanną Weltrowską oraz nagrania obecnych na Festiwalu artystów i artystek opowiadających o swoich pracach. Wypowiedzi: Eli Jabłońskiej, Diany Lelonek, grupy Centrala, Joanny Rajkowskiej, Katarzyny Roj, Piotra Pawlaka, Krystyny Jędrzejewskiej-Szmek, Pawła Błęckiego, Mikołaja Szpaczyńskiego i Maryny Tomaszewskiej znajdziemy na Soundcloud IKM: https://bit.ly/Radio_Przerobka.

W styczniu na kanale Radia Przeróbka pojawią się prace dźwiękowe, które powstały na festiwal NARRACJE „Sączki” Katarzyny Roj i Piotra Pawlaka oraz „Byłyśmy, jesteśmy, będziemy” Diany Lelonek, a także nowe prace, które przygotowują Krzysztof Topolski, Marcin Dymiter, Małgorzata Żerwe, Piotr Pawlak i Zofia Martin.