Miastoprojekcje – pokazy filmowe i dyskusje o mieście i jego różnorodnych, nie tylko architektonicznych czy urbanistycznych aspektach, wracają do Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku! W nowym roku rozpoczniemy serię pokazów poświęconych zagadnieniom natury psychologicznej i socjologicznej. Psycholodzy i psycholożki oraz reporterzy i reporterki zaproszeni do dyskusji w ramach spotkań pomogą rzucić światło na kierujące nami mechanizmy

18 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy do IKM na seans filmu „Minding the Gap” (reż. Bing Liu, 2018, „Jutro, albo pojutrze”), po którym odbędzie się dyskusja poprowadzona przez Magdalenę Kicińską, redaktorkę naczelną Magazynu Pismo, współautorkę reportażu „Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików”. 

Ten nominowany do nagrody Oscara film opowiada o subkulturze skateboardzistów, problemach okresu młodzieńczego buntu i trudnościach wchodzenia w dorosłość. W centrum zainteresowania fabuły znajduje się trójka przyjaciół, których silna więź powstała jeszcze za dziecięcych lat wzmacniana jest wspólną pasją. Jeszcze za szkolnych czasów jeden z nich zaczął uwieczniać na taśmie kamery wspólnie przeżywane przygody. Dziesięć lat później z tej kroniki powstała taśma o dorastaniu, które nigdy nie jest pozbawione trudności. Film, który zachwycił wielu, maluje zbiorowy portret beztroskich, wrażliwych i zarazem zdezorientowanych młodych ludzi. Obserwujemy sytuacje nieokrzesanych młodych skejtów, którzy wkraczają w dorosłość i zostają postawieni przed decyzjami, gdzie każdy wybór, zarówno dobry, jak i zły, zamyka jedne drzwi i otwiera nowe. Brzmi znajomo? Serdecznie zachęcamy na seans!