Kto się wypala? Jaka praca wypala? Jak poznać u siebie wypalenie zawodowe? Czy osoby pracujące w kulturze wypalają się inaczej niż te, pracujące w innych sektorach? Jak słuchać swojego ciała, żeby usłyszeć, kiedy mówi ważne rzeczy? Czy dobrostan w pracy w kulturze istnieje i jak o niego zadbać? To pytania, które będą towarzyszyły uczestnikom i uczestniczkom podczas warsztatu Dobro(stan) – jak działać, żeby się nie wypalać? Odbędzie się 24 lutego w godz. 10.00 – 16.00. Obowiązują zapisy: https://ikm.gda.pl/zapisy/zapisy-warsztaty-dobrostan/ 

– Zaczniemy od łagodnej i niewymagającej pracy z ciałem, przejdziemy przez podstawową wiedzę na temat wypalenia, stresu, oznak wypalenia i czynników ryzyka, wymienimy się doświadczeniami i zaplanujemy działania, które pomogą w dbaniu o siebie w pracy – mówi Karolina Pluta. – Podczas warsztatu stworzymy przestrzeń do wymiany doświadczeń związanych z pracą w kulturze i poszukamy strategii wzmacniających w duchu collective care (wspólnoty troszczenia się o siebie) i siostrzeństwa – dodaje prowadząca.  

Warsztat jest skierowany do kobiet i do osób z doświadczeniem bycia kobietą, ponieważ zarówno statystyki jak i codzienna obserwacja pokazują, że praca w kulturze, opiera się na pracy i zaangażowaniu kobiet.  

Karolina Pluta: trenerka, coach, performerka, pedagożka teatru. W swoich działaniach łączy perspektywy: społeczną, edukacyjną i artystyczną. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące zapobiegania wypaleniu zawodowemu w trzecim sektorze i rozwijania odporności psychicznej w oparciu o test MTQ48plus. Coachingu uczyła się w Polsce i Holandii. Jest absolwentką Laboratorium Nowych Praktyk na Uniwersytecie SWPS oraz International Summer School on Theatre in Social Context w Archa Theatre w Pradze, a także kursu terapii tańcem i ruchem przy instytucie DMT.