Podcast “Słuchaj, sztuka to praca” to rozmowy o drodze zawodowej artystów, procesie twórczym, zarabianiu na swojej twórczości, dylematach, z jakimi może się to wiązać. Zapraszamy do odsłuchania 18. (i ostatniego!) odcinka, w którym Ana Matusewicz rozmawia z Joanną Jurgą – projektantką produktu i przestrzeni, innowatorką i wykładowczynią. 

Joanna specjalizuje się w projektowaniu skierowanym na poczucie bezpieczeństwa. Współpracowała przy projektach badawczych infuture hatalska foresight institute i Instytutem Kontekstów Pracy. Była wyróżniania na międzynarodowych festiwalach i wystawach: Łódź design Festival, Gdynia Design Days czy Dutch Design Week. Finalistka konkursów MakeMe, Young Polish Designer, Innovation czy Jutronauci.  

W rozmowie dla Instytutu Kultury Miejskiej opowiada o swojej drodze od projektowania do obszaru badań. Polecamy Waszej uwadze prześledzenie jej doświadczeń. 

Tym samym dobiegł końca cykl “Słuchaj, sztuka to praca!”. Zapraszamy do nadrobienia wszystkich 18. Odcinków, których gośćmi i gościniami byli przedstawiciele zawodów artystycznych i osoby związane z branżą kreatywną. To dawka inspiracji i treści edukacyjnych, które dostarczają wiedzę i umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki. Więcej informacji: obserwatorium.ikm.gda.pl/projekty/sztuka-to-praca/ 

Zapraszamy na Spotify oraz YouTube:  

Transkrypcje podcastów dostępne są tutaj: obserwatorium.ikm.gda.pl/projekty/sztuka-to-praca/