Twoja instytucja ma pomysł na aplikację, stronę lub platformę internetową czy dowolny inny projekt cyfrowy? Zastanawiasz się jak możecie go szybko zwalidować z przyszłymi użytkownikami i zacząć dialog z potencjalnymi wykonawcami? 22-23 marca zapraszamy do udziału w warsztatach, które pomogą łatwiej przejść przez wymienione wyzwania.  

Podejmując się pracy nad dowolnym projektem cyfrowym niezwykle cenne dla owocnej pracy może okazać się umiejętność stworzenia briefu kreatywnego dla usługodawcy czy wiedza na temat łatwego i szybkiego zrewidowania pomysłu z grupą docelową produktu. Tego będziemy uczyli się podczas dwudniowych warsztatów: Projekt cyfrowy od strony użytkownika. Jak stworzyć dobry brief kreatywny.  

Będziemy pracować na autentycznych projektach, dlatego szczególnie zapraszamy osoby i 2/3 osobowe zespoły, które mają już wstępne pomysły lub wizje projektów, które chcą realizować. Będziemy je wspólnie dopracowywać, tak byście mogli wyjść z gotowym briefem kreatywnym, który będzie podstawą do wyceny i konsultacji Waszych koncepcji z firmami i wykonawcami. 

Warsztaty poprowadzi dr Ewa Drygalska – wykładowczyni Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie na Wydziale Sztuki Nowych Mediów, pracująca w obszarze technologii cyfrowych dla muzeów i instytucji kulturalnych. 

Kiedy: 22-23.03.2023, godz. 10-17, Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 

Dzień 1: praca z grupami docelowymi i użytkownikami 

Dzień 2: pisanie briefu kreatywnego 

Liczba miejsc: 16 

Koszt: 70 zł 

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/muzeolab

W cenie warsztatów zapewniamy ogrom merytorycznej wiedzy, zaświadczenie o udziale w szkoleniu wydane przez Instytut Kultury Miejskiej – instytucję wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez WUP w Gdańsku pod nr: 2.22/00146/2021; networking i możliwość poznania osób z branży; kawę, herbatę i ciasteczka. 

Szkolenie odbędzie się w ramach cyklu pn MuzeoLab, który będzie odpowiedzią na potrzebę środowiska pracowników_czek instytucji i organizacji z branży kultura a w szczególności tych pracujących w muzeach na wsparcie w tematach kultury cyfrowej, transformacji cyfrowej. Więcej szkoleń i warsztatów z cyklu znajdziecie na stronie: medialabgdansk.pl/projekt/muzeolab/ 

11 marca zapraszamy na intensywne warsztaty wprowadzające do AIArt – techniki generowania obrazów za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji. Podczas warsztatów omówimy technologie, poznamy najpopularniejsze dostępne narzędzia, ich możliwości, parametry oraz sposoby na wykorzystanie ich np. w promocji czy pracy twórczej. Wypróbujemy różne techniki przeróbki i edycji. Nauczymy się, jak formułować słowa kluczowe, żeby dostawać obrazy i animacje zgodne z naszym pomysłem. Warsztaty poprowadzą Kinga Marszałkowska i Marek Kudła – Miłośnicy hackathonów, makerzy, studenci informatyki.  

Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/aiart