Między nami: pokaz filmu “Girl gang” oraz rozmowa z Dorotą Okulicz i Marysią Pyrek 

Marcowy seans z cyklu “Między nami” będzie pretekstem do podjęcia tematu wpływu mediów społecznościowych na nasze funkcjonowanie. Na pierwszy rzut niezwykłe możliwości kryją w sobie mroczne strony. Zapraszamy 29 marca o godz. 18.00 do IKM na pokaz filmu Instagramowa rodzina (ang. Girl gang) i rozmowę z psycholożką Dorotą Okulicz, którą poprowadzi pedagożka Marysia Pyrek.  

Czternastoletnia Leonie jest influencerką, mieszkającą z rodzicami pod Berlinem. Ma ponad milion fanów, a korporacje nieustannie wysyłają jej produkty do reklamowania na Instagramie. Matka z ojcem szybko zdają sobie sprawę z finansowego potencjału córki i zostają jej menadżerami. Chcą, aby miała lepsze życie niż oni – we wschodnim Berlinie, przed upadkiem muru. Oddają się całkowicie karierze Leo, ale życie dziewczyny złożone z reklamowanych postów, negocjacji z markami produktów, presji fanów oraz hejterów, zamienia się w wypełnione nieustającą presją więzienie. Reżyserka Susanne Regina Meures przez cztery lata obserwuje sukces komercyjny nastolatki oraz próbujących nadążyć za nim rodziców. 

Na marcowym pokazie z cyklu „Między nami” porozmawiamy o wpływie jaki media społecznościowe mają na nasze funkcjonowanie. Na pierwszy rzut oka dają nam niezwykłe możliwości – przestrzeń do dzielenia się swoim życiem i chłonięcia doświadczeń innych. Zyskujemy jednak świadomość co do ich ciemnych stron – prowadzenia do zaburzeń koncentracji i stanów depresyjnych.  

Porozmawiamy również o młodej, ale niezwykle wpływowej grupie społecznej influencerów i influencerek. Jaka jest ich rola we współczesnym świecie? Jakie pragnienia realizują swoimi działaniami? Na jakie potrzeby odbiorców odpowiadają?  

Rozmowę z psycholożką Dorotą Okulicz, poprowadzi pedagożka Marysia Pyrek. 

Dorota Okulicz – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, eventowiec, marketingowiec, podcasterka, mindfulness coach. Artystyczna dusza twardo stąpającą po ziemi. Organizuje autorski event Myśli Gonitwa, działa w fundacji Można Zwariować, tworzy podcast „FLOW your mind!” i śpiewa. Medytuje, pisze, ćwiczy jogę. Uwielbia teatr (od strony widzki i twórczyni), jazdę samochodem, bycie w ruchu i kontakcie z ludźmi, dzianie się. 

Marysia Pyrek edukatorka, pedagożka teatru, aktywistka działająca na rzecz podnoszenia dobrostanu młodych ludzi. Prezeska Fundacji Fala Nowej Kultury oraz współautorka pierwszej w Polsce ciałopozytywnej w Polsce kampanii dla młodzieży SPÓJRZ NA SIEBIE. Słucha nastolatków a następnie buduje projekty, które umożliwiają im na artystyczną ekspresję, ale także (a może przede wszystkim) wzmacniają ich pewność siebie.