Czy istnieje przepis na udany związek? Czy miłość jest w stanie przetrwać próbę czasu? Trzy pary, różniące się wiekiem, stażem i doświadczeniem, ujawniają przed kamerą swoje lęki i marzenia dotyczące wspólnego życia. 12 kwietnia o godz. 18 IKM zaprasza na bezpłatny seans i rozmowę wokół tematu miłości!  

„Między nami” to intymny portret trzech związków. Pary decydują się podjąć szczerą rozmowę, zainicjowaną zestawem pozornie prostych pytań. Powoli tworzy się przestrzeń dla wymiany skrywanych emocji i wyznań. Film jest niepozbawionym humoru obrazem współczesnej miłości, wnikliwie przygląda się znaczeniu bliskości i obecności drugiego człowieka.  

Jego tytuł był inspiracją do nazwania w ten sposób całego cyklu „Między nami”, w którym filmy dokumentalne są pretekstem do rozmowy o zdrowiu psychicznym, roli filozofii w codziennym życiu i niewidzialnych pułapkach współczesności. “Między nami” w reżyserii Doroty Proby jest filmem rozmowy, który ujmuje swoją prostotą i szczerością. Po to powstał też nasz cykl – by pozwolić porozmawiać o sprawach, które dotykają każdego z nas, a którymi nie zawsze mamy odwagę się dzielić.  

Tym razem po pokazie czeka nas wyjątkowe spotkanie - odwiedzi nas sama reżyserka filmu, co da nam szansę uzyskać wgląd w proces jego powstawania. Zapraszamy 12 kwietnia o godz. 18 do Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, ul Długi Tar 39/40. Rozmowę poprowadzi Patrycja Mucha. 

Dorota Proba – absolwentka Szkoły Wajdy i Scenografii na ASP w Warszawie. Uczestniczka wystawy Coming Out – najlepsze dyplomy ASP 2014. Autorka animacji, teledysków i trailerów. Mieszka i pracuje w Warszawie.  

Patrycja Mucha – krytyczka i edukatorka filmowa, współpracowniczka festiwali filmowych i autorka bloga Filmowe odloty. Wyróżniona w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka w 2019 i 2020 roku. Autorka cyklu wideoesejów o polskim kinie „Na wyrywki”. Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk prowadzi podcast „Wtem, piosenka” poświęcony filmowym musicalom. Związana ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.