Zapraszamy mieszkańców i sympatyków Aniołków na cykl spacerów eksperckich zgłębiających tematykę tego ciekawego miejsca na mapie Gdańska. Spacery odbędą się w trzech wybranych terminach maja oraz czerwca.  

Aniołki to dzielnica, która dołączyła do projektu Lokalni przewodnicy i przewodniczki w ubiegłym roku. Przewodnikami i przewodniczkami są entuzjaści, którzy stale poszerzają swoją wiedzę, a latem bezpłatnie oprowadzają ścieżkami, jakich na próżno szukać w standardowych, turystycznych przewodnikach. Każdy z Lokalnych Przewodników i Przewodniczek ma swoją unikatową trasę zwiedzania, która najbliższa jest ich osobistym zainteresowaniom: architekturze, przyrodzie, historii codzienności. Spacery umożliwiają poznawanie miasta od zupełnie innej strony. 

Rozpoczynamy cykl spacerów eksperckich, na który zapraszamy szystkich mieszkańców i sympatyków Aniołków. 

Odwiedzimy Cmentarz Garnizonowy, prześledzimy jego historię i tajemnice, przejdziemy się po Parku Steffensów odkrywając bogactwo jego przyrody i przyjrzymy się z bliska elementom detalu architektonicznego właściwego dla budownictwa z przełomu XIX i XX wieku. 

18.05, czwartek, godz. 18.00 - Dzieje Gdańska i Pomorza jak w soczewce, czyli spacer śladami historii po Cmentarzu Garnizonowym  

Przewodnik: dr Jan Daniluk  

Obowiązują zapisy, dostępne na stronie: www.ikm.gda.pl/zapisy 

31.05, czwartek, godz. 18.00 - Aniołki w przyrodzie, czyli interesująca roślinność w Parku Steffensów 

przewodnik: dr Michał Buliński, miejsce zbiórki: przy czołgu-pomniku Al. Zwycięstwa 10  

6.06, wtorek, godz. 18.00 – Stary i nowy detal architektoniczny Aniołków  

przewodnik: Klaudiusz Grabowski, miejsce zbiórki: ul. Traugutta 45  

Na spacery 25 maja i 6 czerwca 2023 nie obowiązują zapisy