Lokalne przewodniczki po Oliwie – Magda Majchrzakowska i Grażyna Niemyjska zapraszają nas na ostatnią część dźwiękowych spacerów po dzielnicy. Cała seria dostępna jest na naszych kanałach YouTube oraz Spotify. Zachęcamy do odkrywania Oliwy z ich rozmową na słuchawkach. 

W 10. odcinku ponownie wracamy na ulicę Leśną, do momentu, w którym kropka postawiona była w poprzedniej części. Przysłuchujemy się dalszym losom kamienicy z numerem 3 i jej kolejnych lokatorów. Poznajemy też historię ewangelickiego kościoła Pojednania, który obecnie służy katolikom pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, a posługują w nim cystersi. Słuchamy też o wyjątkowej kamienicy z numerem 8, której teczka z Aktami Policji Budowlanej zachowała się do dzisiaj. To rzadkość! Bo o ile budynki przetrwały wojnę to ich dokumentacja już nie. Do dalszego spaceru odsyłamy na: 

YouTube 

Spotify 

Tym odcinkiem kończą się dźwiękowe opowieści przewodniczek. Zachęcamy do odsłuchania wszystkich odcinków z serii. Zapraszamy również na spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po ośmiu gdańskich dzielnicach, w tym Oliwie, które startują od lipca i potrwają przez całe wakacje. Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy dostępne przez nasz formularz: