763 lata tradycji, 760 stoisk i wśród nich miejsce Instytutu Kultury Miejskiej! Na tegorocznym Jarmarku św. Dominika, IKM będzie obecny na Przystanku Równość przy Skwerze Heweliusza i ul. Rajskiej. Oprócz sprzedaży lokalnych pamiątek i książek IKM zaprasza mieszkańców do zbiórki zdjęć z okolic Targu Siennego i Rakowego. Zapraszamy do odwiedzin w terminie 22 lipca – 13 sierpnia.  

– Chcemy stworzyć kolekcję cyfrową, która pokaże otoczenie naszej nowej siedziby, Kunsztu Wodnego przy Targu Rakowym 11 na przestrzeni lat. Z wykorzystaniem narzędzi pokazujących wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, stworzymy multimedialny projekt, który pomoże nam doświadczyć i zobaczyć zmiany w otoczeniu tej okolicy na przestrzeni lat. Zapraszamy do podzielenia się grafikami, rycinami, obrazami, rysunkami i fotografiami – opowiada Karina Rojek z Medialabu Gdansk w Instytucie Kultury Miejskiej.  

Szczegóły na temat fotozbiórki na stronie: www.pracownia.medialabgdansk.pl/fotozbiorka/ 

Przez cały czas trwania Jarmarku, w terminie 22 lipca – 13 sierpnia, będzie można zajrzeć na stoisko IKM przy Skwerze Heweliusza. Będzie tam zlokalizowany tzw. Przystanek Równość, który odzwierciedlać ma Gdańskie wartości – przesłanie równości, solidarności i wzajemnego szacunku.  

Obecność Instytutu Kultury Miejskiej na Jarmarku św. Dominika to pretekst do spotkania z mieszkańcami i mieszkankami, którzy chcą dowiedzieć się więcej o naszej działalności, przenosinach do nowej siedziby – Kunsztu Wodnego przy Targu Rakowym 11 – oraz poznać projekty i przyszłe wydarzenia. Na miejscu będzie można zapisać się na spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami oraz zaopatrzyć w nasze książki, szczególnie o tematyce miejskiej i poezję! Będzie też niespodzianka dla lokalnych patriotów i patriotek miasta. Informacje o premierze nowych, dzielnicowych pamiątek wkrótce! 

Jarmark św. Dominika to jedna z największych i najstarszych imprez handlowych w Europie. Od lat ściąga do Gdańska zainteresowanych turystów i turystki oraz mieszkańców i mieszkanki miasta.