Kto w swojej szafie nie ma pary skarpet w szalonych wzorach? Od teraz możemy pokazać swój lokalny patriotyzm, dobierając do stroju skarpety z motywem jednej z ośmiu dzielnic związanej z projektem Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki – Zaspą, Biskupią Górką, Dolnym Miastem, Nowym Portem, Orunią, Oliwą, Wyspą Sobieszewską lub Aniołkami. Skarpety w cenie 29 zł dostępne są na stoisku IKM na Jarmarku św. Dominika – przy ul. Rajskiej.   

Do stworzenia projektów dzielnicowych skarpetek Instytut Kultury Miejskiej zaprosił osiem gdańskich artystek. Każda para skarpet jest inna, jak inne są gdańskie dzielnice i stylistyka prac zaproszonych do projektu graficzek. Za projekty odpowiadają: Zaspa – Martyna Wędzicka, Biskupia Górka – Eugenia Tynna, Dolne Miasto – Anita Wasik, Nowy Port – Kasia Cichosz (Studio Kmicic), Orunia – Julia Porańska, Oliwa – Natalia Koniuszy, Wyspa Sobieszewska – Hania Kmieć (Studio Kmicic), Aniołki – Aśka Michniewska (Fromline Studio).  

Którą parę wybierzesz?

Wybór jest trudny! Bo decydujemy między skarpetkami Nowego Portu z motywem zabytkowej latarni, w kolorach przywołujących na myśl zachodzące słońce na nabrzeżu, a między foką wylegującą się na Wyspie Sobieszewskiej.  Fani mniej dosłownych wzorów na pewno chętnie sięgną po Zaspę czy Orunię, na których dzielnicowe miejsca ukazane zostały w bardziej abstrakcyjny sposób.

Do zdjęć pozują autorki grafik, lokalni przewodnicy i przewodniczki oraz mieszkańcy i mieszkanki dzielnic. Scenerią każdej sesji były dzielnice prezentowane na skarpetach. Autorką fotografii jest Daria Szczygieł.  

Skarpety wyprodukowane są w Polsce w Polsce i dostępne w sprzedaży na naszym stoisku na Jarmarku św. Dominika w cenie 29 złotych. Skład produktu to: 80% bawełna czesana, 17% poliamid, 3% elastan.  

W sklepie internetowym sklepikm.pl znajdziecie inne produkty związane ze spacerami z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. Zapraszamy po zakup czapek z motywem dzielnic oraz do podbierania bezpłatnych przewodników w formie e-book – do samodzielnych spacerów po dzielnicach. 

Letnie spacery odbywać się będą do końca sierpnia. Zapisy możliwe przez formularz na stronie: www.ikm.gdapl/zapisy