Instytut Kultury Miejskiej jako operator Przestrzeni Sztuki Gdańsk przedstawia wyniki otwartego naboru tancerzy i tancerek do widowiska choreograficznego – otwarcia Kunsztu Wodnego w Gdańsku. Pokaz widowiska odbędzie się 22 września 2023 roku w nowej siedzibie IKM, Kunszcie Wodnym. Gratulujemy wyłonionym osobom!

Wydarzenie będzie miało charakter “podróżującego” widowiska w przestrzeni Kunsztu Wodnego. Do stworzenia i poprowadzenia choreografii spektaklu została zaproszona Kasia Wolińska, choreografka wywodząca się z Gdańska, a mieszkająca i pracująca w Berlinie. Warstwę multimedialną premierowego wydarzenia przygotuje IP Group.

W ramach przygotowań choreografka prowadzić będzie codzienną praktykę ruchową obejmującą trening taneczny i sceniczny na pograniczu technik tańca i tradycji, połączony z dbałością o ciało i bezpieczeństwo pracy. Praca wykorzystywać będzie zarówno techniki oparte na otwartych partyturach (scorach), jak i elementy precyzyjnej choreografii.


Do Konkursu zakwalifikowało się łącznie 41 zgłoszeń, zróżnicowanych pod kątem prezentowanych przez tancerki i tancerzy stylów i technik tańca. Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami i biorąc pod uwagę kryteria zgodne z Regulaminem Konkursu, Komisja postanowiła wyłonić następujące osoby (w kolejności alfabetycznej):

1. Ludwiga Andruszkiewicz
2. Daria Bogdanowicz
3. Katarzyna Chmielewska
4. Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz
5. Tatiana Dziewanowska
6. Wioleta Fiuk
7. Artur Grabarczyk
8. Agata Gregorkiewicz
9. Magda Jędra
10. Róża Kołoda
11. Natalia Murawska
12. Joanna Nadrowska
13. Kalina Porazińska
14. Patrycja Ruszkowska
15. Anna Steller
16. Katarzyna Ustowska-Gmerek
17. Zofia Wieteska
18. Anna Zglenicka

Komisja wyłoniła również osoby, które znalazły się na liście rezerwowej:

1. Joanna Woźna
2. Łukasz Wójcicki

Gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim kandydatom i kandydatkom za przesłane zgłoszenia.


Wszystkie wydarzenia – kliknij tutaj

Protokół z obrad Komisji Konkursowej

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej