Instytut Kultury Miejskiej działa od kilkunastu lat blisko mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Proponuje wydarzenia, które odkrywają miasto przez sztukę, literaturę, działania społeczne i aktywności w przestrzeni miejskiej. Streetwaves, NARRACJE czy Lokalni Przewodnicy pokazują potencjał wielu dzielnic i silne lokalne społeczności, które aktywnie budują kulturę w Gdańsku.  

W naszej nowej siedzibie będzie znajdował się Punkt Informacji Kulturalnej, obok którego wypoczniecie z gazetą i kawą z nowego bistro. Będzie księgarnia z wyborem książek o Gdańsku i mniej lub bardziej niszowych wydawnictw.
Mamy wyposażoną w świetnej jakości sprzęt nagłaśniający salę audytoryjną, gdzie będą odbywały się pokazy filmowe, koncerty oraz dyskusje. Na pierwszym piętrze budynku będą sale warsztatowe i makieta Gdańska z multimedialnymi prelekcjami. 

Opis zadania dla wolontariusza

Współpraca z nami będzie dla Was możliwością nabycia doświadczenia w organizacji wydarzeń kulturalnych o dużej skali. Spodziewamy się wielu gości – do nowego budynku pragniemy zaprosić wszystkie mieszkanki i mieszkańców Gdańska, którzy razem z nami czekali na otwarcie naszej nowej siedziby!  

Pragniemy, by w tej ważnej dla nas chwili każda osoba czuła się u nas dobrze, dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia w zaspokojeniu następujących potrzeb naszych gości: 

– orientacja w przestrzeni Kunsztu Wodnego – chcielibyśmy byście wskazali gościom miejsca w budynku, gdzie będą się odbywały konkretne wydarzenia

– znajomość programu imprezy otwarcia – potrzebujemy Waszej pomocy w udzielaniu informacji na temat odbywających się wydarzeń; 

W czasie trwania wydarzeń będziecie w stałym kontakcie z Zespołem Instytutu Kultury Miejskiej – będziemy wdzięczni za przekazywanie nam informacji o ewentualnych problemach organizacyjnych i potrzebach gości, które mogą się pojawić w czasie tak dużej imprezy. 

Waszej pomocy potrzebujemy również w drobnych pracach wchodzących w skład organizacji poszczególnych wydarzeń, np. dbałość zachowanie przejść w ciągach komunikacyjnych, przygotowanie wody i czystych szklanek dla osób występujących w czasie paneli, ustawianie krzeseł dla publiczności. 

Oferujemy

  • książki ze sklepu Instytutu Kultury Miejskiej
  • bilety do naszego nowootwartego kina
  • zaświadczenie o wolontariacie

Dodatkowe informacje/wymagania

  • 20-22 września – prace przygotowawcze,
  • 22-24 września – otwarcie, godziny jeszcze są w trakcie ustaleń.
  • wymagania wiekowe: od 18 lat
  • 20.09.2023 – 24.09.2023
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku