W kolejnym z cyklu koncertów Muzyka Kinowa w IKM zagra Bastarda, czyli zespół w składzie Paweł Szamburski (klarnet), Michał Górczyński (klarnet basowy) i Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela). W programie wieczoru znajdują się utwory m.in. Henryka Warsa, Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Zbigniewa Preisnera czy Krzysztofa Pendereckiego. 28 października o godz. 20.00 w audytorium IKM trio pokaże oryginalne melodie, zinterpretuje je, zaimprowizuje nowe ścieżki i zbada nowe konteksty klasycznych tematów. Bilety w cenie 50/60 zł dostępne na: https://bit.ly/Muzyka_Kinowa_Bastarda_bilety.

29.02.2020 Warszawa – zespol Bastarda. fot. Mikołaj Starzyński (www.mikolajstarzynski.pl)

Zespół Bastarda to trzyosobowy skład o prawdziwie oryginalnym brzmieniu, które wykorzystuje tradycję muzyczną z minionych epok. Tworzą go niezwykle utalentowani muzycy – Paweł Szamburski, Michał Górczyński i Tomasz Pokrzywiński, których wspólnie inspirują m.in.: litanie, motety i śpiewy chorałowe. Podczas wielogodzinnych improwizacji potrafią stworzyć niesamowite kompozycje. 

 
W swojej najnowszej odsłonie wykonują muzykę filmową. W programie koncertu znajdą się utwory m.in. Henryka Warsa, Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Zbigniewa Preisnera, Kazimierza Serockiego, Krzysztofa Pendereckiego, Waldemara Kazaneckiego, Lucjana Kaszyckiego, Michała Lorenca i Jerzego Matuszkiewicza.

– Muzyka filmowa to nie tylko element tego, co oglądamy na ekranach kinowych lub w kinie domowym, ale niezależnie funkcjonująca twórczość, która znajduje się w świadomości pokoleń słuchaczy i słuchaczek. Cykl koncertowy Muzyka Kinowa przybliża twórczość uznanych polskich kompozytorów wykonywaną przez wybitne postaci polskiej sceny awangardowej i alternatywnej – mówi Jakub Knera, kurator programu Muzyka Kinowa. 

Tematy grane przez Bastardę będą przefiltrowane przez barwę i interpretację zespołu, który zastosuje tradycyjnie jazzową metodykę interpretacji, czyli temat-improwizacja-temat. Trio pokaże oryginalną melodię, zinterpretuje ją i poimprowizuje. Zbada jej ścieżki i to, co wzbudza konkretna melodia i jej kontekst.  

Bastarda gra muzykę filmową polskich kompozytorów28 października, godz. 20.00.

Audytorium, Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Targ Rakowy 11. 

Bilety w cenie 50/60 zł dostępne online: https://bit.ly/Muzyka_Kinowa_Bastarda_bilety oraz w kasie, w Punkcie Informacji Kulturalnej. 

 
Kolejny koncert z cyklu Muzyka Kinowa: The Roadhouse Band plays Music of Twin Peaks

1 grudnia, godz. 20.00. Bilety 50/60 zł. https://bit.ly/MusicofTwinPeaks_Bilety.