Music Jam to hackathon, święto muzyki i technologii w jednym. 3 i 4 listopada miłośnicy tworzenia dźwięków, miksowania instrumentów i brzmień elektronicznych oraz zabawy wizualizacjami spotkają się w Instytucie Kultury Miejskiej przy Targu Rakowym 11. 3 listopada warsztaty z oprogramowania DAW (Digital Audio Workstation) poprowadzi Łukasz Skotarek z Hackerspace Trójmiasto. 4 listopada od godz. 10.00 do 20.00 odbędzie się maraton komponowania i remiksowania muzyki zakończony wręczeniem nagród i imprezą z kolektywem Pro.Tone. Zapisy: https://musicjam.pl/, koszt: 40 zł.  

Forma projektu, który powstanie w trakcie Music Jam jest dowolna: może to być nowy utwór, wizualizacja czy aplikacja, ważne, by łączył muzykę i nowe technologie. Za najlepsze dzieła, które powstaną przewidziano nagrody – vouchery do sklepu muzycznego.  

– Music Jam to okazja by poznać nowe osoby o podobnych zainteresowaniach i stworzyć z nimi wyjątkowy projekt muzyczny. Praca podczas hackathonu odbywa się w parach, zespołach lub solo. Najważniejszą zasadą wydarzenia jest to, że współpracujemy, inspirujemy się i pomagamy sobie wzajemnie. Każdy powinien mieć swój sprzęt: laptop, instrumenty, mikrofony, słuchawki i inne narzędzia do tworzenia muzyki. IKM zapewnia prąd, WI-FI, miejsce do pracy, ciepły posiłek, doborowe towarzystwo i inspirującą atmosferę – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.   

Program Music Jam, 3-4 listopada 2023. Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11 

3.11, godz. 17.00 – 20.00. Wstęp do obsługi DAW (Digital Audio Workstation) Warsztaty tworzenia muzyki na komputerze. Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki pracować będą w programie Ableton Live. Sugerujemy zainstalować program przed przyjściem na warsztaty. Prosimy o zabranie laptopów.  

4.11, godz. 10.00 – 21.00. Music Jam – hackaton tworzenia muzyki. W programie: teambuilding, praca w zespołach, finałowa prezentacja projektów i wręczenie nagród. Na zakończenie impreza taneczna z kolektywem Pro.TONE.  

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Hackerspace Trójmiasto, CODE:ME 

Partnerzy: Pro.TONE, Coastline Northern Cuts 

Patronat medialny: muzykoholicy.com, podprad.pl