Plenum Osób Opiekujących się, to grupa robocza składająca się z osób pracujących w świecie sztuki. Wieloma różnymi sposobami mówi o tym, co dla nich jest opieką i jak wygląda codzienne doświadczenie tworzenia, gdy jest się osobą, która opiekuje się: dzieckiem/ uczniami/ domem/ kimś innym. 3 listopada o godz. 18.00 Plenum organizuje w IKM performatywne czytanie fragmentów sztuki „Ona-Ona” Maliny Barcikowskiej. Wstęp wolny.  

Sztuka „Ona-Ona” Maliny Barcikowskiej to tekst o strukturze otwartej: poszczególne akty można bez szkody dla utworu traktować jako samodzielne performanse. Wybrane przez Plenum kawałki łączy to, że przepracowują proces poszukiwania własnej podmiotowości. Tekst „Ona-Ona” potraktowany będzie jako pole swobodnych prób i wejście w dyskusję o tym, jak o sprawach trudnych i wzniosłych mówić na co dzień. 

Czytanie performatywne to możliwość obserwowania żywego procesu interpretowania i czucia danego tekstu. Podczas czytania performatywnego spróbujemy wejść w tekst z naszymi emocjami i doświadczeniami – jako artystek, matek, córek, towarzyszek, kuratorek, opiekunek. Nasze czytanie będzie skupione wokół negocjowania własnej roli w ramach relacji dziejącej się pomiędzy matką i jej dzieckiem, dzieckiem w matce i córce, która może czasami przejmować rolę matki. 

 
Publiczności proponujemy przestrzeń sprzyjającą refleksji i wytchnieniu. Zapraszamy osoby matczyne, ojcowskie, opiekujące się, osoby zmęczone i osoby wyspane. Oraz wszystkie zainteresowane. Będzie można wejść do nas z jedzeniem i piciem. Dzieci są mile widziane, obok będzie także dostępna dla nich przestrzeń zaaranżowana przez IKM Kunszt Wodny. Spotkanie potrwa około 2 godzin. 

 
Po spotkaniu zapraszamy na nieformalny ciąg dalszy, Trzeźwe Rejwy prowadzone przez Lamę Szydłowską z setem DJ’skim DiV4. 

 
Udział wezmą: autorka sztuki Malina Barcikowska, choreografka i dramaturżka Kasia Kania, osoby z Plenum Osób Opiekujących Się: Wera Morawiec – kuratorka i terapeutka, Anna Steller – performerka i tancerka, Dorota Walentynowicz – artystka wizualna i badaczka, Ania Witkowska – artystka wizualna i wykładowczyni, Gabi Skrzypczak – kuratorka i krytyczka.