Pierwsza premiera w ramach projektu „Tytuł wymyślimy razem” za nami. Młode osoby pod okiem doświadczonego zespołu: kuratorki, reżyserki, dramaturżki i choreografki przygotowały spektakl „Jak ograć prawdę”. Wystawiany był 29 września i 2 października w IKM na Targu Rakowym 11. Otwieramy nabór do kolejnej produkcji, którą oddajemy w ręce młodych „Projekt (jeszcze) bez tytułu”. Do 15 listopada czekamy na zgłoszenia osób, które chcą się zaangażować w powstanie spektaklu we współpracy z reżyserem i dramaturgiem Michałem Buszewiczem oraz artystką Anną Królikiewicz.  

Praca nad spektaklem, który powstanie w ramach „Projekt (jeszcze) bez tytułu” rozpocznie się na początku grudnia, a premiera odbędzie się 20 grudnia. Kolejne granie planujemy już następnego dnia – 21 grudnia.  
Spotkania będą odbywać się w dniach 1 –19 grudnia w godzinach popołudniowo-wieczornych, w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Targ Rakowy 11 (Budynek Kunsztu Wodnego).  

Udział w projekcie jest bezpłatny. Osoby w wieku 15-18lat, zainteresowane projektem zapraszamy do zgłoszenia chęci udziału:  https://forms.office.com/e/PKW7Gmz4en oraz spełnienia zadania rekrutacyjnego.  

Zadanie rekrutacyjne: “Brakujące tradycje świąteczne” – nagraj max. 1 minutowy filmik, na którym zaprezentujesz wybrane tradycje świąteczne, których w Twojej opinii brakuje w dzisiejszych czasach lub w Twoim otoczeniu. Liczymy na Twoją kreatywność! Na filmiki czekamy do 15 listopada 2023r. Gotową pracę podeślij na mail: urszula.zebrowska@ikm.gda.pl 
* Liczba miejsc ograniczona! O udziale w projekcie decyduje termin nadesłania zadania rekrutacyjnego, dyspozycyjność uczestników oraz treść i forma nadesłanego zadania.  

Wszystkich zainteresowanych prosimy też o zapoznanie się z regulaminem Projektu.

Obrazek ilustracyjny. Młodzi aktorzy na scenie.

Spektakl zostanie przygotowywany z trójmiejską młodzieżą LGBTQ+ i sojuszniczymi nastolatkami we współpracy z reżyserem i dramaturgiem Michałem Buszewiczem. Przedstawienie będzie poświęcone pojęciom świętowania, rodziny z wyboru i emocjom towarzyszącym spędzaniu wigilii i świąt w domach rodzinnych lub poza nimi. Młodzi artyści_stki przyjrzą się tradycji i spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy kultywowany od lat „format” tradycyjnych świąt odpowiada rzeczywistym potrzebom, ale i źródłom, i celom świętowania. Ważnym elementem pracy artystycznej będzie definiowanie pojęcia rodziny z wyboru. Jeśli może powstać taka rodzina to może mogą też powstać święta z wyboru. Święta wracające do rdzenia – z potrzeby spotkania się i spędzenia wyjątkowego czasu, bez wykluczeń i stgmatyzacji. Do pracy nad spektaklem została zaproszona artystka wizualna Anna Królikiewicz, która jako medium używa jedzenia, kompozytor Marcin Nenko oraz pedagożka teatru Dorota Ogrodzka.