Jeszcze do 13 listopada w IKM możecie zobaczyć instalację dźwiękową Pawła Kluczyńskiego „Nikt wcześniej nie przyglądał Ci się równie intensywnie jak ja”. 

To dwunastokanałowa, samoewoluująca kompozycja elektroakustyczna, w której uwzględnione jest zmienne przewodnictwo elektryczne wody zgromadzonej w 12 podświetlonych wibrujących słojach-głośnikach. Dźwięki różnią się w zależności od stopnia jej zanieczyszczenia oraz ilości materii organicznej.

Woda pobierana była różnych lokalizacji w obrębie Gdańska – z Wisły, Motławy, Bałtyku, kanałów, zatoczek, akwenów portowych oraz innych odnóg systemu wodnego w obrębie miasta.

Zapraszamy do wsłuchania się w dźwięki wody!

13 listopada o godz. 19.00 odbędzie się finisaż wystawy połączony z koncertem Pawła Kulczyńskiego będącego pomorską premierą płyty „Biosignatures”. Artysta zaprezentuje nagrania terenowe powstałe wokół i wzdłuż warszawskiego odcinka Wisły i jej mostów, w tym z użyciem hydrofonów i sejsmografu oraz czujników fal elektromagnetycznych. 

Cykl kompozycji Kulczyńskiego eksploruje pogranicza oraz zależności audiosfery rozlewającej się cywilizacji ludzkiej i adaptującego się świata naturalnego w kontekście kryzysu klimatycznego. Koncert realizowany będzie w technice wielokanałowej.

Bilety w cenie 20/25 zł: https://bit.ly/Koncert_PawełKulczyński.