Historie późnych miłości. Spotkanie autorskie z Agatą Romaniuk. 23 listopada, godz. 18.00. IKM, Targ Rakowy 11, wstęp wolny 

Czy to prawda, że na miłość nigdy nie jest za późno? Agata Romaniuk w swojej książce „Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości” przygląda się miłościom nie pierwszym, niespodziewanym, dojrzałym, często ostatnim. O tym, jak otworzyć się na uczucie, gdy wydaje nam się, że wszystko co ważne już za nami z Agatą Romaniuk porozmawia Dagny Kurdwanowska. 

Książka to zbiór prawdziwych historii dojrzałych miłości, które nie miały prawa się zdarzyć, a jednak się wydarzyły na ostatniej prostej życia. Te nieoczywiste, słodko-gorzkie opowieści, dają nadzieję, że nigdy nie jest za późno na przeżycie czegoś ważnego. Powiedzieć komuś „Nie jesteś moją pierwszą miłością, ale wiem, że będziesz ostatnią” to jedna z najpiękniejszych obietnic, jakie możemy złożyć. 

Agata Romaniuk – pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Jest także autorką książki „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”.  

Od 2021 roku ukazuje się jej seria detektywistyczna dla dzieci „Kocia Szajka”. W 2022 roku wydała swój powieściowy debiut „Proste równoległe”. Autorka dwujęzycznej książki dla dzieci „Bal u lamorożca. Polsko-ukraińskie bajki o przyjaźni”.