Śmierć na Wenecji – spotkanie z Marylą Szymiczkową (Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński). 28 listopada, godz. 18.00. IKM, Targ Rakowy 11, wstęp wolny.

Kiedy dwa tajemnicze morderstwa wstrząsają Krakowem, a świadkowie nabierają wody w usta jest tylko jedna osoba, która w zmąconej wodzie kłamstw jest w stanie dojrzeć prawdę i schwytać mordercę – to profesorowa Zofia Szczupaczyńska, błyskotliwa, choć samozwańcza detektywka. Tym razem będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze zbrodnią, ale i z wielką wodą, która w 1903 roku nawiedza Kraków.  O nowym śledztwie opowie nam Maryla Szymiczkowa, czyli duet Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński. Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska.  

Tonący Szczupaczyńskiej się chwyta. Ulewny lipiec 1903 roku. W Rzymie kona papież, a Kraków nawiedza wielka woda – Wisła występuje z brzegów i zatapia miasto. Rzeczywistość się zmienia, lecz nie dla samozwańczej detektywki Zofii Szczupaczyńskiej, która musi rozwiązać kryminalną zagadkę. Ofiary są dwie: jedna znaleziona w rzece, druga w wannie.  

Autorkę Marylę Szymiczkową, wdowę po prenumeratorze „Przekroju” i królową pischingera, powołało do życia małżeństwo pisarzy: Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński. Ten niezwykły duet łączy wielki talent literacki i niezrównaną wiedzę o życiu codziennym Krakowa końca XIX i początku XX wieku. Gwarantuje pasjonującą podróż w czasie z detektywką, która wie, że tajemnice same się nie rozwiążą.