Od czerwca 2023 roku Instytut Kultury Miejskiej był operatorem programu Przestrzenie Sztuki Taniec. W wydarzeniach organizowanych w nowej siedzibie przy Targu Rakowym 11 i siedzibach Partnerów wzięło udział kilka tysięcy mieszkanek i mieszkańców Trójmiasta oraz osób z całej Polski. 20 stycznia zapraszamy na środowiskowe spotkanie ewaluacyjne, w którym podsumujemy to co w tym się w tym czasie zadziało. 

W 2023 Instytut Kultury Miejskiej po raz pierwszy został operatorem programu Przestrzenie Sztuki. Dzięki współpracy z Partnerami: Fundacją Performat, Zakładem Kulturalnym, Operą Bałtycką oraz Fundacją Polka dot udało nam się zorganizować niemal sto wydarzeń kulturalnych (warsztatów, prezentacji spektakli, wydarzeń rodzinnych), w których wzięło udział kilka tysięcy uczestniczek i uczestników z Trójmiasta oraz całej Polski! Działania te odpowiadały na potrzeby będące czterema filarami programu Przestrzenie Sztuki: artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym.  

Aby szerzej poznać kontekst programu i zrealizowane zadania polecamy lekturę wywiadu Hanny Raszewskiej-Kursy (badaczki i krytyczki tańca) z kuratorkami i producentkami. O rozwoju idei programu, sposobach współpracy w zespole i trójmiejskim środowisku tańca opowiadają w nim: Natalia Cyrzan (IKM), Natalia Murawska (Zakład Kulturalny), Karolina Wycisk (Fundacja Performat) i Ula Zerek (Fundacja Polka dot): www.teatralny.pl/rozmowy/wzajemne-wzmacnianie,3848.html 

20 stycznia (sobota) o godzinie 12:00 zapraszamy na jeszcze jedno spotkanie w ramach Przestrzeni Sztuki! Czekamy na przedstawicielki i przedstawicieli środowiska: profesjonalistki i profesjonalistów, widzki i widzów, a także pasjonatki i pasjonatów tańca. Chcemy dokonać ewaluacji programu, podczas którego przedstawimy jakościowe i ilościowe efekty działań w ramach Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku. 

Warto się pojawić, żeby razem z nami wyciągnąć wnioski na przyszłość, dowiedzieć się jakie potrzeby wyrażane są przez środowisko. 

____________ 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej.