Audytorium w naszej nowej siedzibie przy Targu Rakowym 11 stwarza możliwość do wystawiania sztuk teatralnych! W styczniu zapraszamy na aż cztery tytuły. Bilety dostępne na stronie www.bilety.ikm.gda.pl

Proponowane przez nas tytuły zachęcają do podjęcia refleksji o ważnych tematach. Fabuły dotyczą bowiem relacji rodzinnych, zmagania z chorobą czy syndromu DDA… Mimo trudnej czasami tematyki będą podane w sposób przystępny dla widza. Zapraszamy do przyjścia z kimś bliskim i podjęcia później dyskusji o tym co zobaczycie i usłyszycie. 

„Święta. Rodzina”, reż. Michał Buszewicz 

Zagrany w przedświątecznym tygodniu przez młodzież w ramach projektu #tytułwymyślimyrazem, spektakl „Święta. Rodzina”. Jak sugeruje tytuł, poświęcony został pojęciom świętowania, rodziny z wyboru i emocjom towarzyszącym spędzaniu wigilii i świąt w domach rodzinnych lub poza nimi. Młodzi artyści_stki przyglądają się tradycji i próbują odpowiedzieć na pytanie, czy kultywowany od lat „format” tradycyjnych świąt odpowiada rzeczywistym potrzebom, ale i źródłom i celom świętowania.   

12 stycznia, godz. 18.00 

15 stycznia, godz. 13.00 i 18.00 

Bilety: 22/30zł  Kliknij tutaj

„Pentezylea. Rekonstrukcja ciała Amazonek” 

Spektakl „Pentezylea. Rekonstrukcja ciała Amazonek” duetu Gruba i Głupia (Patrycji Kowańskiej i Dominiki Knapik) to projekt instalacji performatywnej, w której mityczna historia tytułowej królowej zestawiona zostaje z kondycją osób doświadczonych chorobą raka piersi. Przeciwnikiem współczesnych Amazonek nie jest jednak żaden grecki wojownik (jak w micie), lecz rak piersi – najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Twórczyniom zależy, aby o poważnych tematach mówić w niekoniecznie poważny sposób, dlatego w przedstawieniu sięgają przede wszystkim po dystans i poczucie humoru. 

20 stycznia, godz. 19.00 

Bilety: 30/40 zł Kliknij tutaj

„O czym tu gadać, jeśli nie ma, o czym mówić”, reż Łukasz Horbów 

O doświadczeniu DDA (dorosłych dzieci alkoholików) w trzech aktach. Spektakl inspirowany życiem trojga artystów wizualnych, którzy rozpoznali, że wspólne doświadczenie dorastania w dysfunkcyjnej rodzinie wcale nie oznacza wspólnej definicji, ani perspektywy na sprawę. 

26 stycznia, godz. 19.00 

Bilety: 30/40 zł Kliknij tutaj

„Cezary idzie na wojnę:, reż. Cezary Tomaszewski 

Opowieść performatywna o wyprawie na przedwojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny. 

28 stycznia, godz. 19.00 

Bilety: 30/40 zł Kliknij tutaj