Instytut Kultury Miejskiej został partnerem w projekcie Turning The Tide, poświęconym zwiększaniu świadomości zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi za pomocą realizacji działań artystycznych. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską i realizowany będzie przez 3 lata. Zapraszamy na nadchodzący webinar: „Cultural Planning – Growing Communities” 26.01 o 13:00.

W ramach projektu mamy dla Was otwarte nabory dla lokalnych artystów, propozycje wyjazdów na rezydencje zagraniczne, a także realizację prac artystycznych w Gdańsku, możliwość współpracy w gronie lokalnych i międzynarodowych artystów i artystek, spotkania, seminaria i wiele innych. Naszym głównym obszarem zainteresowań będzie woda. 

Projekt Turning The Tide ma na celu współtworzenie map antropologicznych w czterech miastach przez pięciu Partnerów – Intercult (Szwecja), Artit (Grecja), Wiener Bildungsakademie (Austria), DEAR HUNTER (Holandia) oraz Instytut Kultury Miejskiej.

Przez trzy lata trwania projektu planowane jest stworzenie ponad 40 prac artystycznych i kreatywnych dotyczących zmian klimatycznych.
Kładziony jest nacisk na wzmacnianie społeczności oraz różnorodnych praktyk artystycznych poprzez angażowanie artystów doświadczonych w metodach partycypacyjnych. TTT dąży do rozpowszechniania innowacyjnej twórczości kulturalnej w celu zrównoważonej zmiany społecznej, poprzez dzielenie się informacjami online, promowanie kreatywnego podejścia oraz ułatwianie międzynarodowej dystrybucji wiedzy naukowej i twórczości artystycznej. Projekt angażuje również ukraińskich artystów, którzy zostali przesiedleni z powodu wojny, co odzwierciedla solidarność i wsparcie projektu dla osób dotkniętych konfliktem. Projekt TTT jest finansowany przez Unię Europejską i będzie realizowany przez 36 miesięcy, od 16 listopada 2023 r. do 15 listopada 2026 r.

W najbliższy piątek 26.01 o godz. 13.00 odbędzie się godzinny webinar w języku angielskim w temacie planowania kulturowego (“Cultural Planning – Growing Communities”) z gościnią Lią Ghilardi, moderowany przez Liz Gardiner, z którego będzie można dowiedzieć się więcej o metodach pracy w projekcie.
Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Link do wydarzenia – https://fb.me/e/77wVf7Qrv
Zapisy – https://forms.gle/hwDxu8hRygbLQB4h6

Zapraszamy!