Zapraszamy na dzień pierwszy Sea You 3city Music Showcase. W Instytucie Kultury Miejskiej 11 kwietnia odbędzie się wyjątkowy koncert oraz dwa panele dyskusyjne – o pisaniu piosenek i komponowaniu muzyki filmowej. Wstęp bezpłatny

SEA YOU 3city Music Showcase to święto trójmiejskiej sceny muzycznej. W 2024 roku zobaczymy występy 24 zespołów pochodzących z Trójmiasta i okolic. W klimatycznych zakamarkach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku wystąpią artyści i artystki, którzy przebili się do świadomości ogólnopolskich słuchaczy oraz ci, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie muzycznej.

Koncertom towarzyszyć będą spotkania z przedstawicielami branży muzycznej oraz dyskusje panelowe.


17:30 Zawód muzyk / panel dyskusyjny

Wyłącznie z grania muzyki nie zawsze można się utrzymać, ale współczesny rynek oferuje sporo alternatyw dla twórców ze świata awangardy czy muzyki niezależnej. Komponowanie do filmu, teatru, gier komputerowych staje się coraz powszechniejszą praktyką – z jednej strony bardziej satysfakjonująca finansowo, z drugiej strony stawiającą też nowe wyzwania na drodze artystycznej. Z zaproszonymi gośćmi i gościniami porozmawiamy o tym, jak w zawodzie muzyka odnajdują się i działają na tych polach.

Udział wezmą:
Mikołaj Trzaska – saksofonista, muzyk awangardowy, twórca muzyki filmowej
Karolina Rec / Resina – wiolonczelistka, kompozytorka muzyki filmowej
Miro Kępiński – kompozytor muzyki filmowej i elektronicznej
Leszek Biolik – autor muzyki filmowej i teatralnej, współzałożyciel zespołu Republika

Prowadzenie: Ola Budka / Radio357


19:00 “Piosenka musi posiadać tekst” / panel dyskusyjny

Muzyka to jedno, ale jeśli mamy do czynienia z piosenką, ważne są jej słowa i to jaką opowiadają historię. Ile piosenek zostaje z nami na dłużej i opowiadają ponadczasowe historie? Jak pisać teksty do utworów? Czy język polski jest w tym procesie sprzymierzeńcem? Podczas spotkania porozmawiamy z polskimi twórczyniami i twórcami o pisaniu tekstów, jak wygląda ten proces, a także czego potrzeba, żeby przyniósł niebanalne teksty, które zaciekawią słuchaczy i słuchaczki.

Udział wezmą:

Adam „Łona” Zieliński – raper, autor tekstów, producent muzyczny

Natalia Przybysz – piosenkarka i autorka tekstów,

Agata Trafalska – autorka tekstów piosenek

Grzegorz Nawrocki – wokalista, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Kobiety

Prowadzenie: Jacek Świąder / KtosRuszalMojePlyty.com


20:30 Koncert: Trójmiejska scena gra trójmiejskie piosenki

„Polska młodzież śpiewa polskie piosenki” – w latach 60. takie hasło rzucili Niebiesko-Czarni, wywodząca się z Trójmiasta grupa, która chciała nakłonić młodzież, żeby zakładać zespoły i śpiewać po polsku.

Ponad pół wieku później odświeżamy tę ideę, koncentrując się na trójmiejskiej scenie. W ramach specjalnego koncertu towarzyszącego trzeciej edycji Sea You 3city Music Showcase zapraszamy pieprz i sól tej ziemi – przedstawicieli młodszej sceny, obiecujących artystów i artystki, do przyjrzenia się dorobkowi trójmiejskiej sceny muzycznej z naciskiem na …piosenki. W programie: Kobiety, Homosapiens, Bom wakacje w Rzymie, Marylin Monroe, Pancerne Rowery, Trzy korony, IMTM, Savana czy Ścianka i jeszcze inne!

Specjalnie powołany skład pod przywództwem Zosi Bartoś, znanej z Alfah Femmes, przyjrzy się trójmiejskim piosenkom i wykona je na nowo, pokazując, że tutejsza scena to nie tylko wiatr od morza i psychodeliczne improwizacje, ale też frapujące przeboje, często funkcjonujące poza mainstreamem muzycznym w latach 60, 70, 80 czy 90. Na scenie zobaczymy reprezentację młodej sceny w osobach (oprócz Zofii): Przemka Bartosia (bas i wokal), Tomka Kopra (perkusja), Kuby Zwolana (gitara i wokal), Jakuba Leonowicza (gitara/wokal), Tomasza Rafalskiego (klawisze) oraz gości: Dawida Lipkę (trąbka), Michała Jana Ciesielskiego (saksofon), Jakuba Kozaka (gitara), Jana Kozaka (gitara), Alicję Sobstyl (flet i wokal) i Jakuba Sautycza (konga).

Na wszystkie wydarzenia w Instytucie Kultury Miejskiej (11.04) wstęp jest bezpłatny.

Piątek i sobota (12, 13.04) | GTS | obowiązują karnety lub bilety jednodniowe

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/sea-you

Event: https://fb.me/e/ZGgIlshu

⊛ występ ponad 24 zespołów pochodzących z Trójmiasta i okolic

⊛ panele dyskusyjne

⊛ warsztaty

⊛ wystawa

⊛ networking

lineup: 8 minute agony | antonina car | chrust | lasy | magda kuraś quintet | mùlk | ńoko | odet & szatt | olędzka | sara kordowska | skwar | soma | titanic sea moon | tomasz chyła quintet | tomek ziętek | the ferrules | inni