Atelier Scenariuszowe wspierane przez CANAL+ rozpoczyna współpracę z Gdańskim Funduszem Filmowym. Od 21 marca, przez sześć dni, piętnaścioro scenarzystów i scenarzystek z całej Polski będzie pracować w przestrzeniach nowej siedziby IKM przy Targu Rakowym 11. Podczas wszystkich zajęć towarzyszą im również uczestniczki programu szkoleniowego dla konsultantek scenariuszowych. 

– Dzięki działalności Gdańskiego Funduszu Filmowego, Gdańsk w 2022 roku otworzył się na produkcję filmową. W 2023 roku zdecydowaliśmy się rozszerzyć działalność i wesprzeć kolejne grono twórców i twórczyń, powołując konkurs scenariuszowy Gdansk Script. Tym bardziej cieszymy się z nowego partnerstwa z Atelier Scenariuszowym wspieranym przez Canal+, który organizuje profesjonalne i jedne z najbardziej rozpoznawalnych warsztatów kreatywnych w branży scenopisarskiej.  To wartościowa i ważna współpraca, która zaowocuje kolejnymi pomysłami na nasz dalszy rozwój. Wspaniale, że jako Gdański Fundusz Filmowy i Instytut Kultury Miejskiej możemy ugościć w tym roku uczestników i uczestniczki tegorocznej sesji Atelier Scenariuszowego. – mówi Marta Niewiadomska z Gdańskiego Funduszu Filmowego działającego w strukturze IKM. 

Program tej sesji Atelier składa się z dwóch głównych bloków zajęć. Pierwszy – praca nad tekstem – polega na pracy w grupach oraz na konsultacjach indywidualnych. Dyskusje o tekstach odbywają się pod okiem doświadczonych konsultantów scenariuszowych – Aleksandry Świerk, Norah McGettigan oraz Filipa Kasperaszka. Dodatkowo poszerzone zostaną tematy przygotowania scen dialogowych na zajęciach teoretycznych i następnie analizując wybrane sceny z projektów uczestników. Drugi blok warsztatów to zajęcia poświęcone wprowadzeniu scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznaniu ich z mechanizmami jego działania, w który uczestników wprowadzają Joanna Szymańska oraz Anna Bielak skupiając się tym razem na przygotowaniu materiałów do prezentacji projektów.

Więcej informacji o Atelier Scenariuszowym: https://scenariuszowe.pl.