MATKI (Z) MORZA to projekt narracyjny kobiet, które podczas 7 warsztatów będą tworzyć wspólną, chóralną opowieść o tym, o czym „nikt nie wie zbyt wiele”. Spotkania warsztatowe odbędą się w kwietniu i maju 2024. Projekt zakończy publiczne performatywne, chóralne czytanie na scenie teatralnej IKM w dniu 19 maja 2024 roku. Nabór do projektu jest otwarty. Zapraszamy!

May be an image of text that says 'nstytut kultury mmiejskiej 10 MATKI (Z) MORZA NABÓR DO CHÓRU CZYTAJĄCEGO INSTYTUT KULTURY MIEJSKIEJ 02.04. 19.05.2024'

MATKI (Z) MORZA – projekt narracyjny kobiet, które podczas 7 warsztatów będą tworzyć wspólną, chóralną opowieść o tym, o czym „nikt nie wie zbyt wiele”.

„Kiedy ciekną po twarzy (…) są jak wyciek z wewnętrznych oceanów, z twej chwilowej nieszczelności ciała, o którym nikt nie wie zbyt wiele”.

Według wodnej teorii ewolucji wyszłyśmy z oceanu i tam zgubiłyśmy futro, zaczęłyśmy łączyć się twarzą w twarz, prawie bez wysiłku transportowałyśmy nagie dzieci przyczepione do naszych długich włosów, i z powodu słonej wody od wtedy płaczemy słonymi łzami.

Wypowiedź oparta będzie na dwóch literackich inspiracjach: poemacie „Wołania do córki” Rity Jankowskiej oraz „Pochodzeniu kobiety”, Elaine Morgan” (z której pochodzi powyższy cytat autorstwa Urszuli Zajączkowskiej).

Projekt zakończy publiczne performatywne, chóralne czytanie na scenie teatralnej IKM w dniu 19 maja 2024 roku.

Terminy wtorkowych spotkań warsztatowych:

2 kwietnia
9 kwietnia
16 kwietnia
23 kwietnia
30 kwietnia
7 maja
14 maja

Wydarzenie zadedykujemy naszym matkom oraz matkom w sobie.

Nabór do projektu jest otwarty.

Z uwagi na walor procesu obowiązuje uczestnictwo w całym projekcie.

Zapisy na adres:
rita.jankowska@proton.me

FINAŁOWE PERFORMATYWNE CZYTANIE: 19 maja / godz. 18.00 / Instytut Kultury Miejskiej

Opiekunka chóru / dramaturżka – Rita Jankowska
Muzyka do finału: Maja Miro
Organizator: Instytut Kultury Miejskiej / Fundacja Zróbmy Sztukę
Wydarzenie Facebookowe: https://www.facebook.com/events/78633252290046
Ilustracja: fragment obrazu Marzeny Borowiec