Zapraszamy na trzeci webinar w ramach projektu “Turning the Tide”, podczas którego będziemy badać praktyki mapowania i ich potencjał w dziedzinie rozwoju miejskiego i społecznego. Spotkanie poprowadzi Dr Liz Gardiner. Webinar w języku angielskim odbędzie się 12 kwietnia o godz. 13:00. Obowiązuje bezpłatna rejestracja na wydarzenie.

Kiedy: 12 kwietnia 2024 roku, godz. 13:00 (12:00 GMT)

Link na platformę zoom: https://zoom.us/j/97428200289
Rejestracja na wydarzenie – [kliknij tutaj]

W ramach projektu Turning the Tide (TTT), w którym uczestniczą również członkowie Fablevision i sieć River//Cities, dążymy do rozwijania pomysłów i prowadzenia dyskusji na temat artystów oraz praktyk społecznie zaangażowanych w lokalnych społecznościach, które znajdują się na wybrzeżach zagrożonych zmianami klimatycznymi.

https://www.turning-thetide.com/

Mitch Miller, Marlies Vermeulen i Remy Kroese krótko przedstawią swoje praktyki i metody, które są różne, ale jednocześnie można je zakwalifikować jako “mapowanie kulturowe” lub “countermapping”, ponieważ korzystają z radykalnych rozwiązań.
Następnie odbędzie się dyskusja, moderowana przez dr Liz Gardiner, w której omówiona zostanie m.in. istotność tych praktyk dla planistów i polityków, a także dla uczestniczących w nich artystów i miast w ramach projektu Turning the Tide.
Czekamy na Waszą obecność – razem możemy zmienić dialog na temat zmian klimatycznych i wyzwań ekologicznych w naszych społecznościach.

Plan spotkania:

  1. Wprowadzenie do projektu Turning the Tide i przegląd
  2. Prezentacja Dr Mitcha Millera.
  3. Prezentacja Dear Hunter.
  4. Dyskusja.

Goście:

  • Dr Mitch Miller – artysta, badacz, edukator i wynalazca stylu ilustracyjnego “Dialectogram”
  • Dear Hunter, w skład którego wchodzą:
    • Marlies Vermeulen (doktorantka) – kartopolog, twórczyni dziedziny kartopologii
    • Remy Kroese (magister architektury) – badacz, edukator i kierownik projektu Dear Hunter oraz Instytutu Kartopologii

ModeratorDr Liz Gardiner – artystka, specjalistka w dziedzinie planowania kulturowego oraz dyrektor wykonawcza Fablevision.

Jeśli jesteście zainteresowani eksploracją kartopologii i innych tematów, serdecznie zapraszamy!