Już 23 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z redaktorką serwisu STOPfake.org, Olgą Yurkovą. Podczas spotkania porozmawiamy o roli i znaczeniu mediów społecznościowych w walce z dezinformacją w Ukrainie. Spotkanie będzie tłumaczone na język ukraiński. Rozmowę poprowadzi Wiktor Nowak. Wstęp wolny.

Rozmowa z Olgą Yurkovą – redaktorką serwisu: https://www.facebook.com/stopfakeukraine
Rozmowę poprowadzi: Wiktor Nowak

Spotkanie będzie tłumaczone na język ukraiński.

Na czym polega działalność serwisu, jakich metod używają i co się zmieniło po 24. lutego 2022? Dlaczego walka z dezinformacją to w naszych czasach równie ważny obszar działań podczas wojny?

Olga Yurkova jest dziennikarką i współzałożycielką StopFake.org, niezależnej ukraińskiej organizacji skupiającej się na walce z propagandą i dezinformacją w mediach. Uczy różnych odbiorców, jak działa propaganda i jak rozpoznać fałszywe wiadomości, konsultując się z różnymi organizacjami i współpracując z mediami głównego nurtu jako dziennikarka.

W uznaniu jej pracy w walce z propagandą została wybrana do New Europe 100 w 2016 r. i mianowana TED Fellow w 2018 r. Obecnie studiuje podyplomowo na Politechnice Kijowskiej im. Igora Sikorskiego, koncentrując się na komunikacji społecznej i roli plotek w hybrydach wojny.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu FactFlow realizowanego we współpracy Instytutu Kultury Miejskiej i Instytutu Dyskursu i Dialogu

Wstęp wolny.