Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkanie-debatę o sztuce miejskiej, która odbędzie się 24 kwietnia o godz. 12:00. Spotkanie ma służyć postawieniu pierwszych kroków na drodze do stworzenia rekomendacji (postulatów) dotyczących tworzenia, umiejscawiania sztuki w przestrzeni publicznej. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Wstęp wolny.

Kiedy –  24 kwietnia 2024 r. o godzinie 12.00
Gdzie – IKM, ul. Targ Rakowy 11
Czas trwania – ok. 2,5 godz.
Organizatorzy – CSW ŁAŹNIA, Instytut Kultury Miejskiej

Wstęp wolny.

Zapraszamy na otwarte spotkanie, na którym będziemy rozmawiać o sztuce w przestrzeni publicznej Gdańska. 

Inspiracją dla tytułu debaty – „To skomplikowane”, jest instalacja artystyczna Stika, jednego z najbardziej rozpoznawalnych, współczesnych twórców brytyjskiej sceny street-art. Pracę tę możemy podziwiać w Gdańsku, a jej losy były niebywale burzliwe i zagmatwane, choć artysta nie mógł ich przewidzieć nadając dziełu „proroczy” tytuł. “To skomplikowane” – może być również określeniem oddającym stan sztuki w przestrzeni publicznej w Gdańsku.

Więcej o instalacji – [kliknij tutaj]

Podczas spotkania chcemy rozpocząć dyskusję, zdiagnozować problemy i zaoferować postulaty, które w przyszłości pomogą wypracować nową, mniej “skomplikowaną” ścieżkę dla sztuki w przestrzeni miejskiej.

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części:
W pierwszej specjaliści, artyści i osoby zaangażowane w realizowanie twórczych projektów, w krótkich prezentacjach przedstawią własne postulaty dla sztuki w Gdańsku.
W części drugiej, zaprosimy zebranych gości i uczestników do wspólnej debaty na temat postulatów i proponowanych rozwiązań. Liczymy, że w efekcie uda się wypracować konkretne propozycje, które będą mogły stanowić punkt wyjścia dla tworzenia systemowych narzędzi poprawiających jakość, dostępność i proces realizowania sztuki w przestrzeni publicznej. 

Zapraszamy!