Zapraszamy 22 maja o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z nowym mistrzem powieści szpiegowskiej – Robertem Michniewiczem  – byłym oficerem wywiadu i autorem powieści szpiegowskich „Dolina szpiegów” i „Partnerzy”. Rozmowę poprowadzi Maciej Siembieda, jeden z najpopularniejszych twórców powieści sensacyjnych w Polsce. 

Prowadzenie: Maciej Siembieda. 

Instytut Kultury Miejskiej 

Targ Rakowy 11 | Pracownia 

22 maja 2024 r. | Godz. 18:00 

Wstęp wolny.  

Zapraszamy na spotkanie autorskie z nowym mistrzem powieści szpiegowskiej – Robertem Michniewiczem  – byłym oficerem wywiadu i autorem powieści szpiegowskich „Dolina szpiegów” i „Partnerzy”. Rozmowę poprowadzi Maciej Siembieda, jeden z najpopularniejszych twórców powieści sensacyjnych w Polsce. 

O książce: 

Dolina szpiegów to  powieść o walce wywiadów, bohaterstwie, zdradzie i miłości, która rozgrywa się w cieniu terroru i nieustającego zagrożenia. 

Rok 1944. Świat ogarnięty wojną. Kapitan Abwehry, Carl von Wedel, pracujący dla polskiego wywiadu, trafia na ślad groźnego niemieckiego agenta działającego na terenie Wielkiej Brytanii. Wysłany do tajnej szkoły wywiadu w Zakopanem, odkrywa ukryte archiwum Abwehry. 

W londyńskim Sztabie Naczelnego Wodza zapada decyzja o zdobyciu ważnych dokumentów. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig, w którym cichociemni rywalizują z hitlerowskimi służbami bezpieczeństwa, podejrzewającymi von Wedla o współpracę z aliantami.  

Czy operacja komandosów ma szansę powodzenia? Czy Polacy są skazani na porażkę? 

Robert Michniewicz –  były oficer wywiadu. Autor powieści szpiegowskiej Partnerzy. 

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Polskiej Akademii Nauk. W 1984 roku jako jeden z prymusów ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych. W wywiadzie przepracował 23 lata, z czego 11 lat działał za granicą. Realizował zadania wywiadowcze na Bliskim Wschodzie, w Ameryce i Europie. W 2006 roku w stopniu podpułkownika przeszedł na emeryturę.  

W wolnych chwilach czyta literaturę sensacyjną i marynistyczną, podróżuje i uprawia sport. 

Maciej Siembieda – autor książek, których bohaterem jest ekspert od śledztw historycznych – Jakub Kania (444, Miejsce i imię, Wotum, Kukły, Kołysanka, Orient; dwie z nich otrzymały nominację do nagrody Wielkiego Kalibru) oraz polsko-greckiej sagi sensacyjnej Katharsis (Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru 2023) i pełnego rozmachu thrillera Nemezis, który znalazł się w finale konkursu Książka Roku 2023 lubimyczytac.pl. W dorobku ma też thriller historyczny Gambit, nominowany do tytułu Książki Roku 2019 lubimyczytac.pl. Do sześciu książek Macieja Siembiedy zostały sprzedane prawa do ekranizacji. Zanim zaczął pisać powieści, przez trzy dekady był reporterem prowadzącym śledztwa historyczne. Trzykrotnie otrzymał za nie nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (tzw. polskiego Pulitzera). Znakiem rozpoznawczym Siembiedy jest budowanie sensacyjnych opowieści na kanwie rzeczywistych zdarzeń. 

Partner wydarzenia: Wydawnictwo Czarna Owca.